پرواز بیرجند-کیش-بیرجند در فرودگاه بین‌المللی بیرجند راه‌اندازی می‌شود/ افزایش پروازهای مشهد-بیرجند؛

پرواز بیرجند-کیش-بیرجند در فرودگاه بین‌المللی بیرجند راه‌اندازی می‌شود/ افزایش پروازهای مشهد-بیرجند؛

فرودگاه کار پرواز را عهده‌دار نیست بلکه رسالت فرودگاه‌ها تامین زیرساخت‌های لازم هوانوردی و فرودگاهی است اما علیرغم این موضوعات با جدیت به دنبال افزایش پروازها هستیم.

وی با بیان اینکه در شش ماهه دوم امسال پرواز بیرجند – کیش در فرودگاه بین‌المللی بیرجند راه‌اندازی می‌شود گفت: این پرواز درخواست شرکت هواپیمایی کیش‌ایر بوده که به زودی برنامه آن را می‌دهد.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی ادامه داد: این پرواز دو روز در هفته و احتمالاً در روزهای جمعه و سه‌شنبه به صورت رفت و برگشت از نیمه دوم آبان ماه انجام خواهد شد.

سلامی تصریح کرد: با این اقدام یک مسیر پروازی به فرودگاه بیرجند در برنامه زمستانه این فرودگاه باز خواهد شد.

وی بیان کرد: در این راستا یکسری مواردی از جمله قراردهای فی‌مابین شرکت‌ها برای امور خدمات زمینی و مجوزهای سازمان هواپیمایی کشوری و این اداره کل  وجود دارد که باید روال خود را طی کند اما  پرواز مذکور ۱۰۰ درصد راه‌اندازی خواهد شد.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی با اشاره به پروازهای چارتری نیز گفت: سال گذشته در خصوص این پروازها تلاش زیادی صورت گرفت و حتی بخش خصوصی را نیز در این زمینه ترغیب و حمایت کردیم  و ایشان را به تمامی ایرلاین‌ها و مقامات مرتبط معرفی کردیم تا پرواز مذکور پایدار بماند لیکن بنابه دلایلی منقطع شد اما در حال حاضر در تلاش هستیم با استفاده از بخش‌های خصوصی مسیرهای پروازی متعددی را با ایرلاین‌های متنوع احیا کنیم.

سلامی با تاکید بر اینکه باید در فرودگاه بیرجند حداقل چهار ایرلاین فعالیت کند گفت: اگر بخواهیم پروازهای خوبی داشته باشیم باید حتماً چهار ایرلاین فعال در فرودگاه بین‌المللی بیرجند فعالیت کنند چرا که با این اقدام هم قیمت‌ها شکسته می‌شود هم مسافر بهره لازم را می‌برد و هم در زمان‌های مختلف پرواز صورت می‌گیرد.

وی افزود: با هماهنگی‌های صورت گرفته به زودی فعالیت شرکت هواپیمایی آسمان نیز در فرودگاه بیرجند احیا می‌شود که این ایرلاین قرار است فعلاً ۲ مسیر پروازی به پروازهای بیرجند اضافه کند.

همچنین شرکت هواپیمایی ایران‌ایر قول پرواز زاهدان به فرودگاه بیرجند را نیز داده است که تا یک ماه دیگر پرواز زاهدان نیز در برنامه فرودگاه بیرجند قرار می‌گیرد.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی گفت: افزایش پروازهای مشهد نیز در دستور کار است که از دو پرواز در هفته به سه پرواز افزایش می‌یابد.