پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی در لیگ قهرمانان آسیا ماندند با اعلام وزارت ورزش و جوانان و تایید سرخابی‌ها

پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی در لیگ قهرمانان آسیا ماندند

وزارت ورزش اعلام کرد که با توافق و حل مشکلات مد نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا، تیم‌های استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی با پرداخت و تعیین تکلیف بدهی‌ها و تامین مدارک و اسناد برای فدراسیون فوتبال، تاییدیه لازم را برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا دریافت کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق  به نقل از ایسنا، وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد که در پایان مهلت کنفدراسیون فوتبال آسیا، تیم‌های استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی با حمایت گسترده و مذاکره و پیگیری فدراسیون فوتبال، با پرداخت و تعیین تکلیف بدهی‌ها و تامین مدارک و اسناد مستند برای ارسال به کنفدراسیون فوتبال آسیا، مجوز حرفه‌ای‌گری خود را برای حضور در مسابقات فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا بدست آوردند.

افتخاری مدیر عامل استقلال، این موضوع را تایید کرد و افزود: به هواداران استقلال اعلام می‌کنم که با حمایت دکتر سلطانی‌فر و کمک‌های آقای تاج خوشبختانه دیگر مشکلی از بابت بدهی ۱۵ – ۲۰ ساله گذشته نیست و این موضوع را پس از بیست سال به صورت ریشه‌ای حل کرده‌ایم تا خیال دوست‌داران استقلال راحت باشد.

حاجی بیگی عضو هیات مدیره پرسپولیس هم گفت: خبر گرفتن مجوز حرفه‌ای‌گری و حفظ سهمیه لیگ قهرمانان آسیا خبر خوبی برای دوست‌داران پرسپولیس است و به آنها اعلام می‌کنم به هیچ عنوان دیگر نگرانی وجود ندارد و کمک‌های وزیر ورزش و فدراسیون فوتبال و نظارت بر روند مذاکرات و حل و فصل مشکلات ما با طلبکاران و موارد مد نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا، پس از حدود ۱۵ سال بلاتکلیفی، منتهی به این وضعیت مطلوب شد.

حاجی بیگی درباره بدهی مالیاتی پرسپولیس هم گفت: خوشبختانه پیگیری‌های وزیر ورزش و جوانان و مذاکرات ایشان با وزیر اقتصاد و مسئولان محترم سازمان امور مالیاتی این مشکل را تا حدود زیادی مرتفع کرده و امیدورام برای کمک به هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس رسیدگی جدیدی صورت گیرد تا از این بابت هم مشکلی نداشته باشیم.

به گزارش ایسنا، این اعلام درحالی صورت گرفته که کمیته بدوی تایید صلاحیت حرفه‌ای مستقر در سازمان لیگ باید این مجوز را رسما تایید و اعلام کند و درپی آن کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز با راستی‌آزمایی مدارک مربوط به بدهی‌های باشگاه‌ها، نسبت به حضور یا عدم حضور یک باشگاه فوتبال در لیگ قهرمانان آسیا حکم کند.