پرداخت ۲۶۰ میلیارد تومان تسهیلات بهره‌برداران بخش کشاورزی خراسان جنوبی؛

پرداخت ۲۶۰ میلیارد تومان تسهیلات بهره‌برداران بخش کشاورزی خراسان جنوبی؛

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی گفت: سال گذشته به بهره‌برداران بخش کشاورزی این استان بالغ ۲۶۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد.

به گزارش خبرشرق، ناصر ولی پورمطلق عصر امروز در بازدید از مزارع کشاورزی استان اظهار داشت: از این میزان تسهیلات یک میلیارد تومان در بخش بهبود تولیدات دامی، ۲۳ میلیارد تومان در بخش آب وخاک، ۵۲ میلیارد تومان در بخش صنایع، ۶۰ میلیارد تومان برای بهبود تولیدات گیاهی و ۲۵ میلیارد تومان هم به دیگر بخش‌ها پرداخت شد.

وی با اشاره به افزایش ۲ برابری پرداخت تسهیلات سال ۹۵ نسبت به ۹۴، گفت: تسهیلات پرداخت شده با کارمزد ۴، ۱۰، ۱۲، ۱۵ و ۱۸ درصد و با بازپرداخت یک، پنج و ۷ سال محاسبه می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی از تامین کسری آب مجتمع‌های گلخانه‌ای شهرستان‌های بشرویه، نهبندان، سرایان، فردوس، سربیشه و درمیان پیرو انعقاد تفاهمنامه‌هایی با شرکت آب منطقه‌ای استان خبر داد.

ولی‌پور مطلق افزود: در قالب این تفاهم نامه اعتباری بیش از ۲ میلیارد و ۷۸۰ میلیون و ۷۸۸ هزار ریال از محل اعتبارات شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور برای تامین کسری مخزن آب ۶ مجتمع گلخانه‌ای استان تامین شده است.

وی از انجام مطالعات ۶ مجتمع گلخانه‌ای استان با اعتباری بیش از ۴۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور خبر داد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی با اشاره به عقد قرارداد اجاره به شرط تملیک با ۵۰ متقاضی توسط شرکت واگذاری مجتمع‌های گلخانه‌ای استان در پایان سال گذشته به این نکته تاکید کرد.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی هر واحد گلخانه‌ای به‌طور متوسط برای ۳ نفر اشتغال‌زایی می‌شود بیان کرد: تا پایان امسال، این واگذاری‌ها به حدود ۱۵۰ قطعه می‌رسد که بیش از یک سوم کل قطعات مجتمع‌های گلخانه‌ای استان است.