پرداخت سه هزار میلیارد تومان از دیون و مطالبات ایثارگران؛

پرداخت سه هزار میلیارد تومان از دیون و مطالبات ایثارگران؛

ستاندار خراسان‌جنوبی گفت: با همه موانع و سختی‌هایی که دولت در حوزه مسائل مالی با آن رو به رو است تا کنون سه هزار میلیارد تومان از دیون سال‌های گذشته ایثارگران پرداخت شده است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، امروز ۲۶ مردادماه سید علی اکبر پرویزی استاندار خراسان‌جنوبی در گردهمایی بزرگ ایثارگران خراسان‌جنوبی گفت: آزادگان و ایثارگران دفاع مقدس خالصانه‌ترین فداکاری‌ها را به تصویر کشیدند .

وی اظهار کرد: استقامت رزمندگان و ایثارگران موجب شد که غرب اشتباه خود در حمایت بی‌چون و چرای از صدام را بپذیرد چرا ما از همان ابتدای جنگ باور داشتیم که اگر دیکتاوری صدام مهار نشود برای همه مشکل آفرین خواهد شد .

استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: شاید برای بسیاری از ما تحمل یک روز شرایطی را که آزادگان با آن دست و پنجه نرم کردند مشکل باشد و در همان شرایط سخت بسیاری از آزادگان ما مظلومانه به شهادت  رسیدند و بسیاری نیز مفقود شدند .

پرویزی ادامه داد: با همه این فداکاری‌ها وقتی می‌شنویم بسیاری از ایثارگران ما هنوز منزل شخصی ندارند بسیار سخت و گران  برما است و همه باید نهایت تلاش خود را برای رفع مشکلات ایثارگران و آزادگان و جانبازان داشته باشیم .

وی با توصیه به همه ادارات برای رفع مشکلات آزادگان یادآور شد: با همه موانع و سختی‌هایی که دولت در حوزه مسائل مالی با آن رو به‌رو است تاکنون سه هزار میلیارد تومان از دیون سال‌های گذشته ایثارگران پرداخت شده است .

در این گردهمایی تعدادی از آزادگان به بیان خاطرات خود از دوران اسارت پرداختند و فرزند آزاده شهید یحیی اسد زاده نیز در رثای پدر شهیدش سخنانی کوتاه را بیان کرد .