١٠ تیر ماه سال جاری آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره شعر رضوی مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان جنوبی :

١٠ تیر ماه سال جاری آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره شعر رضوی

 

به گزارش خبر شرق ،؛احمد محبی  با بیان این مطلب از ترویج  فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی وادبی مرتبط باسیره اهل بیت (علیهم السلام) گرامیداشت تولید کنندگان و پدید آورندگان آثار حوزه فرهنگ رضوی و کمک به انتشار گسترده تر این عرصه معنوی را از اهداف این جشنواره عنوان کرد و افزود: تا کنون سه شب شعر رضوی در استان بر اساس تقسیم بندی منطقه ای برگزار شده که استقبال خوبی هم در این شهرستان ها داشته ایم .
وی ادامه داد:شهرستان‌های خوسف، بیرجند، سربیشه و نهبندان در یک منطقه قرار دارند که نخستین شب شعر استانی جوانه‌های شعر رضوی استان، ٩ اسفند ماه سال گذشته  در شهر خوسف برگزار شد .
وی اذعان داشت: در این تقسیم بندی شهرستان های طبس، بشرویه ،سرایان و فردوس در یک منطقه هستند و شب شعر آنها در اردیبهشت سال جاری در شهرستان فردوس  برگزار شد .
مدیر اجرایی جشنواره ملی جوانه‌های شعر رضوی خراسان جنوبی آخرین منطقه را شامل شهرستان‌های زیرکوه، قاین،درمیان و خضری عنوان کرد و افزود: این  شب شعر نیز در خرداد در شهرستان قاین برگزار شده است.
محبی ادامه داد: پس از بررسی‌های متعدد با توجه به اینکه خراسان جنوبی استانی شاعرپرور است، تصمیم گرفتیم جشنواره امام رضا(ع) را در استان به صورت کشوری متناسب با ظرفیت استان در حوزه‌های شعر رضوی دنبال کنیم.
وی با تاکید بر اینکه آثار ارسالی از سوی شرکت‌کنندگان نباید در هیچ جشنواره و کتابی چاپ شده باشد، تصریح کرد: آثار ارسالی باید تازه و بدیع باشد.
محبی در خصوص جوایز افراد برگزیده در این جشنواره نیز تصریح کرد: جایزه نفر اول لوح سپاس و تندیس جشنواره و ٣ میلیون تومان، نفر دوم لوح سپاس و تندیس جشنواره به همراه ٢ میلیون تومان و نفر سوم نیز لوح سپاس و تندیس جشنواره به همراه یک میلیون تومان است و از نفر سوم تا هشتم نیز به هر نفر مبلغ ٥میلیون ریال اهدا می‌شود.
وی اظهارکرد: اهدا جوایز در جشنواره منوط به حضور فرد شاعر و خواندن شعر در جشنواره است و در صورتی که فرد در جلسه غایب باشد جایزه‌ای به وی تعلق نمی‌گیرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه یکی از قسمت‌های این جشنواره نیز بخش ویژه است، تصریح کرد: در این بخش آثاری که محتوای آن حول محور کرامت انسانی با الهام و آموزه‌های رضوی باشد مورد توجه است و به برندگان این بخش نیز لوح سپاس، تندیس جشنواره و مبلغی نقدی متناسب با کیفیت اثر وی اهدا می‌شود.
محبی اظهارکرد: پس از اتمام جشنواره تمام آثار منتخب در قالب یک مجموعه به چاپ می‌رسد و در بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری نیز توزیع می‌شود.
محبی بیان کرد: علاقمندان می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه استان به آدرس بیرجند خیابان شهید محلاتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ارسال کنند و در صورت نیاز نیز با شماره ٣٢٣٢٣٣٩٩-٠٥٦ تماس حاصل نمایند.