وقوع ۲۳ فقره تصادف در جاده های خراسان جنوبی در هفته گذشته؛ فرمانده پلیس راه استات خیر داد:

وقوع ۲۳ فقره تصادف در جاده های خراسان جنوبی در هفته گذشته؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق؛  سرهنگ حسین رضایی  اعلام نمود: طی هفته گذشته دو فقره تصادف فوتی در محورهای  مواصلاتی استان رخ داد که بر اثر این تصادفات دو نفر جان خود را از دست داده اند.
وی از وقوع ۱۷ فقره تصادف جرحی در این مدت خبر داد و گفت: این حوادث نیز ۳۱ مجروح بر جای گذاشته است.
فرمانده پلیس راه خراسان جنوبی با بیان اینکه در مجموع طی هفته گذشته ۲۳ فقره حادثه رانندگی در جاده های استان رخ داده است، ادامه داد: از این تعداد چهار فقره تصادف جرحی بوده است.
جناب سرهنگ رضایی، بیش ترین تصادفات این مدت را مربوط به جاده های اصلی با ۵۹ درصد عنوان کرد و گفت: عمده برخوردهای این مدت نیز از نوع واژگونی با ۵۵ درصد بوده است.
ثبت ۸۱۳۴ تخلف رانندگی
وی همچنین به عمده علل وقوع تصادفات این مدت اشاره کرد و گفت: عدم توجه به جلو با ۳۶ درصد و تخطی از سرعت مطمئنه با ۲۶ درصد به ترتیب بیشترین علل تصادفات را به خود اختصاص داده است.
فرمانده پلیس راه خراسان جنوبی با بیان اینکه بیشترین تصادفات هفته گذشته در بازه زمانی هشت الی ۱۲ بعد از ظهر رخ داده است، بیان داشت: بیشترین وسایل نقلیه مقصر نیز خودروهای سواری با ۴۵ درصد بوده اند.
جناب سرهنگرضایی از ثبت هشت هزار و ۱۳۴ تخلف رانندگی در جاده های استان طی این مدت خبر داد و گفت: از این تعداد سه هزار و ۴۲۰ فقره تخلف حادثه ساز بوده است.
وی ادامه داد: در این ارتباط ۲۹ دستگاه خودرو و ۷۹ دستگاه موتور سیکلت توقیف شده است.