وزیر ارتباطات: اینستاگرام فیلتر نمی‌شود، رفع فیلتر توییتر مستلزم اقدام دادستانی

وزیر ارتباطات: اینستاگرام فیلتر نمی‌شود، رفع فیلتر توییتر مستلزم اقدام دادستانی

محمدجواد آذری جهرمی با اشاره به اینکه وی مسئول فیلترینگ نیست که بتواند قولی در رابطه با فیلتر نشدن این شبکه‌ی اجتماعی بدهد، اما اعلام کرد که خبری از فیلترینگ اینستاگرام نیست. آذری جهرمی با اشاره به پیگیری‌ها در خصوص رفع فیلتر توییتر گفت:

پیگیری‌های لازم را جهت رفع فیلتر توییتر انجام داده‌ام و نامه‌ای را در این زمینه تنظیم کرده‌ام که امضای شش وزیر پای آن است. امیدوارم این مساله در دستور کار قرار بگیرد و شاهد رفع فیلتر توییتر باشیم.

جهرمی همچنین درباره‌ی زمان رفع فیلتر توییتر گفت که در این زمینه باید دادستانی تصمیم بگیرد و ما منتظر اقدام دادستانی کشور هستیم؛ البته رفع فیلتر توییتر سال‌هاست که مطرح شده اما در نهایت نه محدودیت‌های این شبکه‌ی اجتماعی برداشته شده و نه اقداماتی در راستای رفع آن شده است.

توییتر خیلی شبیه به سایر شبکه‌های اجتماعی نیست؛ این شبکه بیشتر افرادی را جذب کرده که به‌دنبال دریافت آخرین اخبار و حاشیه‌نویسی در قالب توییت‌ها هستند که تعداد کاربران آن با توجه به آگاهی مردم در طول سال‌های اخیر افزایش یافته است. توییتر بیشتر به‌عنوان یک پلتفرم اشتراک‌گذاری اخبار ایفای نقش کرده و همواره موافقان و مخالفانی هم داشته است.

اما موضوع جالب درباره‌ی فیلتر این شبکه، این است که اکثر مقامات و مسئولان از آن استفاده می‌کنند و وقتی درباره‌ی نحوه‌ی دسترسی آن‌ها به این شبکه سوال می‌شود، اظهار می‌کنند که از اینترنت بدون فیلتر بهره می‌برند.