واگذاری خدمات تحویل کارت ملی هوشمند به بخش خصوصی؛

واگذاری خدمات تحویل کارت ملی هوشمند به بخش خصوصی؛

مدیرکل ثبت احوال استان خراسان جنوبی گفت: در راستای تسریع در روند خدمت‌رسانی به مراجعان به زودی خدمات تحویل کارت ملی هوشمند به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، مجتبی فاطمی صبح امروز در بازدید از دفاتر پیشخوان دولت در بیرجند با بیان اینکه مردم استان خراسان جنوبی هر چه زودتر نسبت به اخذ کارت ملی هوشمند اقدام  کنند اظهار داشت: کارت ملی هوشمند به عنوان کلید ورود به دولت الکترونیک مدنظر است.

وی بیان کرد: در راستای تحقق اصل ۴۴ قانون و به جهت تسریع در روند خدمت رسانی به مراجعان، امور مربوط به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

مدیرکل ثبت احوال استان خراسان جنوبی افزود: مرحله تکمیل ثبت‌نام کارت ملی هوشمند به دفاتر پست و پیشخوان خدمات دولت در استان واگذار شده و به زودی خدمات تحویل کارت ملی هوشمند نیز به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

فاطمی از اخذ ۵۰ هزار درخواست کارت ملی هوشمند در شش ماهه نخست امسال خبرداد و گفت: بخش عمده‌ای از این تعداد کارت هوشمند به متقاضیان تحویل شده است.

وی به صدور بیش از ۲۲۶ هزار جلد شناسنامه مکانیزه از ابتدای این طرح در استان اشاره و ابراز امیدواری کرد: با این روند گامی بلند در راستای تحقق اسناد هویتی ایرانیان صورت می‌گیرد.

مدیرکل ثبت احوال استان خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه کارت‌های ملی طرح قدیم تا پایان امسال اعتبار دارد تصریح کرد: با همگانی شدن استفاده از کارت‌های ملی هوشمند بسیاری از خدمات الکترونیک دولت بر روی این بستر ارائه می‌شود.