همراه داشتن زنجیر چرخ در جاده های خراسان جنوبی الزامی است؛

همراه داشتن زنجیر چرخ در جاده های خراسان جنوبی الزامی است؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، رئیس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: با توجه به ریزش برف و باران در جاده های برون شهری استان همراه داشتن زنجیر چرخ برای خودروها در فصل سرد زمستان الزامی است و رانندگانی که به این مهم توجه نکنند جریمه می شوند.

سرهنگ حسین رضاییافزود: ریزش برف و باران در جاده های برون شهری استان از ساعتی پیش در برخی نقاط آغاز شده لذا تردد خودروها در جاده ها بدون همراه داش تن زنجیر چرخ ممنوع است و استفاده از آن در صورت نیاز توسط پلیس اعلام می شود.
وی ادامه داد: هم اکنون به علت ریزش برف و باران جاده های بیرجند، درمیان، حاجی آباد و قاینات لغزنده است.
وی به رانندگان توصیه کرد: هنگام تردد در جاده های برون شهری بویژه مناطق کوهستانی تجهیزات زمستانی اعم از زنجیر چرخ، سوخت کافی و لباس گرم به همراه داشته باشند و قبل از حرکت از سالم بودن لاستیک های خودرو ،برف پاک کن ها و سیستم بخاری اطمینان حاصل کنند.
وی تاکید کرد: با توجه به این که جاده های استان لغزنده و شرایط جوی نامساعد است رانندگان هنگام رانندگی با احتیاط بیشتری رانندگی کنند و فاصله طولی با خودروی جلویی را رعایت کنند.
رضایی گفت: رانندگان در صورت امداد خواهی با تلفن ۱۱۰ پلیس تماس حاصل کنند.
وی با اشاره به اجرای طرح زمستانی راهداری از ابتدای دی ماه جاری تا ۱۵ فروردین ماه امسال در استان یادآور شد: همراه داشتن زنجیر چرخ در جاده های استان برای تمام خودروها تا پایان این طرح الزامی است.