همایش هزاره سفر ناصرخسرو در فردوس برگزار می‌شود؛

همایش هزاره سفر ناصرخسرو در فردوس برگزار می‌شود؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، حسین ابراهیمی در جشن بزرگ روز فردوس این روز را فرصتی مغتنم دانست تا همه فردوسی ها با هر تفکر و گرایشی برای پیشرفت فردوس تلاش کنند تا به شهری که در آن رشد کرده ایم افتخار کنیم.

وی اظهار داشت: در روز فردوس باید بزرگان این شهر مانند فاضل تونی، میرتونی، دکتر یاحقی و دهها دانشمند و فرهیخته دیگر فردوس به نسل جوان معرفی شوند.

وی با بیان اینکه همایش هزاره سفر ناصر خسرو به فردوس در اسفندماه سالجاری درشهرستان برگزار می شود گفت: این همایش بزرگ منطقه ای با هدف شناساندن و معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت شهرستان فردوس در حوزه‌های مختلف، فرصتی مهمی است تا شهر و دیار خود را به کشور و جهانیان معرفی کنیم.

طراحی ویژه برای ورودیهای فردوس با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد

شهردار فردوس نیز از طراحی ویژه ورودی های این شهر با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد خبر داد و افزود: در حوزه کارآفرینی و انرژی خورشیدی نیز شهرداری اقداماتی در دست اجرا دارد.

حمید حلاج مقدم اظهار داشت: قرارداد تفکیک زباله از مبداء و بازیابی پسماند به صورت کاملا علمی با بخش خصوصی منعقد شده و به زودی شاهد اجرای این طرح در فردوس خواهیم بود که سبب ایجاد منابع درآمدی جدید برای شهرداری نیز خواهد شد.

وی تصریح کرد: به عنوان نخستین شهرداری در استان خراسان جنوبی آب فضای سبز شهری از آب شرب کاملا جدا شده و با پژوهش و تحقیق چند ساله موفق به کاشت گونه های گیاهی مقاوم در برابر کم آبی در سطح شهر شده ایم که امسال کارشناسان و شهرداران زیادی از استان از این طرح بازدید و الگو برداری کردند.

شهردار فردوس با بیان اینکه شهرداری فردوس در دهم آذر سال ۱۳۰۴به عنوان نخستین شهرداری استان خراسان جنوبی، دومین شهرداری خراسان بزرگ و هجدهمین شهرداری در کشور تاسیس شد بیان کرد: نامگذاری این روز به نام فردوس، بهانه ای است تا همه با کار و تلاش و همبستگی در مسیر توسعه شهر فردوس که ازپیشینه تاریخی و تاریخ غنی برخوردار است گام برداریم.

رئیس شورای اسلامی شهر فردوس نیز گفت: یکی از مهمترین اهداف جشن روز فردوس بازگشت به خویشتن و احساس مسئولیت در برابر شهرمان است.

مجید نقره دانی تاکید کرد: تمام دغدغه ما بازیابی دوباره شکوه و عظمت گذشته فردوس است و باید با کم کردن فاصله  و انسجام بیشتر از تمام ظرفیت شهرستان برای توسعه استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر با تمام توان برای کمک به حل مشکلات به میدان آمده از مسئولان و مدیران خواست شورا را باور کنند و برنامه‌های خود را پیشرفت و توسعه شهر ارائه دهند.

در این مراسم از نخستین انیمیشن فردوس که با همکاری شهرداری فردوس توسط محمد کاووسی هنرمند فردوسی ساخته شده بود رونمایی شد.

همچنین به مناسبت روز فردوس نمایشگاه آثار عکاسی هنرمند فردوسی، مهدی اقلیما در نگارخانه اداره فرهنگ و ارشادی اسلامی فردوس افتتاح شد و مردم می توانند از جشنواره تخفیف در بازار فردوس از ۵ تا ۳۰ درصد به مدت یک هفته بهره مند شود.

هنرنمایی گروه‌های موسیقی محلی، هنرهای آئینی، اجرای نمایش و قرائت شعر محلی از دیگر برنامه های جذاب این مراسم بود.