هفت هزار و ۶۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی خراسان جنوبی زیر کشت پنبه مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی خبر داد:

هفت هزار و ۶۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی خراسان جنوبی زیر کشت پنبه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، هاشم ولی پور مطلق گفت: در حال حاضر هفت هزار و ۶۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان زیر کشت محصول پنبه قرار دارد.

وی با اشاره به پیش بینی برداشت ۱۶ هزار تن پنبه از این اراضی، بیان کرد: پیش بینی می‌شود از این محل ۴۱۹ میلیارد و ۸۰۱ میلیون ریال عاید بهره برداران شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، تعداد بهره برداران پنبه در استان را پنج هزار و ۱۰۰ خانوار عنوان کرد و گفت: در سال گذشته هفت هزار و ۶۴۹ هکتار از اراضی استان زیر کشت محصول قرار داشت و ۱۶ هزار و ۳۰۰ تن وش از این اراضی برداشت شد.

ولی پور مطلق با بیان اینکه خراسان جنوبی در حال حاضر رتبه چهارم کشور در تولید پنبه دارد، عنوان داشت: بیشتر ارقام تولیدی پنبه استان شامل خرداد و ورامین می‌شود.

وی با بیان اینکه پس از فرآوری وش در کارخانجات پنبه پاک کنی داخل استان، محلوج تولیدی به خارج استان تحویل می‌شود، بیان داشت: از طرفی کنجاله تخم پنبه نیز بعنوان خوراک دام مصرف می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه کشت پنبه در استان از اواخر فروردین شروع و تا پایان خرداد ادامه دارد، ادامه داد: دوره برداشت از اواسط مهر ماه آغاز و تا دی ماه ادامه دارد.