هفت میلیارد ریال تسهیلات به عشایر نهبندان پرداخت شد؛ مدیر امور عشایری نهبندان:

هفت میلیارد ریال تسهیلات به عشایر نهبندان پرداخت شد؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق و به نقل از ایرنا محمد جهانبین مدیر امور عشایر نهبندان گفت:هفت میلیارد ریال تسهیلات به عشایر نهبندان پرداخت شد.

ویا فزود: این تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی و مدیریت بحران پرداخت شد، زمان بازپرداخت این تسهیلات پنج ساله با کارمزد چهاردرصد است. ، پرداخت تسهیلات در مرحله بعدی در دستور کار قرار دارد.
وی بیان کرد: از ابتدای امسال ۱۲هزار متر مکعب آب برای ۵۰۰ خانوار عشایری شهرستان ارسال شده است. این مقدار آب به صورت دیون حمل شده است، در زمینه ارسال آب برای عشایر با کمبود اعتبار مواجه هستیم.
وی با بیان اینکه در ۹ ماهه گذشته ۲ هزار تن نهاده‌های دامی بین عشایر شهرستان توزیع شده است، افزود: از این مقدار ۴۲۰ تن به صورت مدت دار بوده است.
به گزارش ایرنا، جهانبین عنوان کرد: همچنین از ابتدای امسال یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر از راه‌های عشایری شهرستان مرمت شد که این مقدار نیز به صورت دیون انجام شد.
به گفته وی از ابتدای امسال ۲۴ هزار راس دام و ۱۵۰ نفر از عشایر شهرستان توسط تعاونی مرزنشینان شهرستان بیمه شدند.
بهلولی، محمودی، کرده ای، اردونی، جمال زهی، یوسف زهی، آخوندی، نخعی و نوری از جمله اقوام عشایر نهبندان است که به مناطق ییلاقی تگ سهلو، دشت شورآب میان کوه، کوه باران، دشت چاهداشی و میغان کوچ می کنند.