هشدار پلیس فتا خراسان جنوبی در خصوص خریدهای اینترنتی؛

هشدار پلیس فتا خراسان جنوبی در خصوص خریدهای اینترنتی؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به نقل از پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس فتا فا استان خراسان جنوبی خصوص خرید های اینترنتی گفت: راحتی در معاملات و گستردگی حق انتخاب موجب شده است تا افراد به خرید‌آنلاین روی آورند.درعین حال کلاهبرداران فضای مجازی نیز با استفاده از عدم‌ اطلاع یا کم‌دقتی خریداران ،آنان را با تهدیدها وآسیب‌هایی مواجهه ساخته‌اند.
رئیس پلیس فتا‌ استان اولین پیش‌فرض برای حقیقی و سالم بودن خدمات یک فروشگاه‌اینترنتی را ارائه کردن کالاهای مجاز دانست و گفت:فروشگاه‌هایی که کالاهای‌غیر مجاز به فروش می‌رسانند، با احتمال بسیار بالا، به قصد کلاه‌برداری به وجود آمده‌اند.
سرهنگ‌محمدپور با بیان اینکه در خریدهای‌اینترنتی می‌توان از تجربه دوستان و آشنایان استفاده‌ کرد، تاکید کرد: کاربرانی که قصد خرید اینترنتی دارند با استفاده از تجربه دوستان و آشنایان از فروشگاه‌هایی که سابقه ارائه خدمات مطلوب دارند، خرید نمایند.

این مقام انتظامی ادامه داد: کاربران از سایت هایی خرید نمایند که حتماً نماد اعتماد الکترونیکی را داشته باشند و به صفحاتی که ناخواسته باز می‌شوند و حاوی تبلیغات فروش کالاها و ارائه خدمات هستند،اعتماد نکنند چون ممکن است تقلبی بوده و قصد کلاه‌برداری از شما را داشته باشند.
رئیس پلیس فتا‌ استان خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: کاربران مدنظر داشته باشند آدرس درگاه‌های‌ بانکی همیشه با پروتکل امن //:https شروع شده و پیشنهاد می‌شود کاربران عزیزحتما اس ام اس بانک خود را فعال نمایند.
️در پایان سرهنگ محمدپور از هموطنان درخواست کرد در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند و‌ همیشه هشدار های پلیسی را جدی بگیرند.