هر هفته ۳۰ روستای کشور به شبکه آبرسانی پایدار متصل مي‌شود

هر هفته ۳۰ روستای کشور به شبکه آبرسانی پایدار متصل مي‌شود

وزیر نیرو گفت: یک تصفيه خانه هر ۴۵ روز با تلاش مسئولان وارد مدار و هر هفته ۳۰ روستاي کشور به شبکه آبرساني پايدار متصل مي‌شود.

به‌ گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران ؛  رضا اردکانيان در آيين افتتاح طرح آبرساني به بيرجند از محمدشهر که با حضور معاون اول رئيس جمهوري برگزار شد به اجراي طرح‌هاي مهم آبرساني در مناطق مختلف كشور اشاره كرد و افزود: با تكميل و اجراي اين طرح‌ها تحول بسيار بزرگي در زمينه تامين آب آشاميدني مناطق شهري و روستايي ايجاد مي‌شود.

وی گفت: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامي چهار تصفيه‌خانه در کشور فعال بود که اکنون به بركت انقلاب اسلامي و تلاش شبانه‌روزي مسئولان اين تعداد به ۲۲۸ تصفيه‌خانه فاضلاب افزايش يافته است.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه سال ۹۲ جمعيت ۹۰۰ هزار نفري روستايي کشور از آب آشاميدني سالم و بهداشتي بهره‌مند بودند اضافه کرد: اكنون اين ميزان به ۶ ميليون و ۸۴۵ نفر افزايش يافته است.

وی اظهار داشت: همچنین تا پایان دولت دوازدهم ۱۰ ميليون نفر از جمعيت روستايي کشور از نعمت آب و سالم و بهداشتي بهره‌مند مي‌شوند.

اردکانیان گفت: ۱۰ هزار و ۳۳۶ روستا در ۶ سال گذشته از نعمت آب سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند و تا پایان امسال نيز يک هزار و ۳۳۹ روستاي ديگر از آب سالم برخوردار مي‌شوند.

وی بیان کرد: طرح سازگاری با کم آبي نخست بار در خراسان جنوبي تهيه و امسال تصويب شد که با تصويب مراجع ذيربط مشكل كم آبي در اين استان رفع خواهد شد.

وزیر نیرو اظهار داشت: هم اکنون یک هزار و ۳۶۰ طرح در بخش صنعت برق و آبرساني در خراسان جنوبي با ميانگين ۳۸ درصد پيشرفت فيزيکي در دست اجراست كه با تكميل آن تحول بزرگي در اين استان ايجاد خواهد شد.

وی طرح تامین منابع آبی را از جمله مهمترين طرح‌هاي در دست اقدام در خراسان جنوبي ذکر و اضافه کرد: با تکميل و بهره‌برداري از اين طرح‌ها شماري زيادي از جمعيت روستايي اين استان از نعمت آب بهداشتي سالم و بهداشتي برخوردار مي‌شود.