هاشمی رفسنجانی: در انتخاب رئیس شورا با دقت کامل به خودم رای دادم/ آن عضو شورا که به بنده رای نداده، برگه را سفید انداخته

هاشمی رفسنجانی: در انتخاب رئیس شورا با دقت کامل به خودم رای دادم/ آن عضو شورا که به بنده رای نداده، برگه را سفید انداخته

 محسن هاشمی رفسنجانی گفت: در انتخاب رئیس شورا با دقت کامل به خودم رای دادم.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق  به نقل از انتخاب، گزیده اظهارات محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در برنامه ذره بین رادیو تهران در زیر می آید:

من در انتخاب رئیس شورای شهر تهران برخلاف آن چیزی که برخی از سایت ها نوشتند، با دقت کامل به خودم رای دادم.
نفر دیگری از اعضای شورای شهر به بنده رای نداده و برگه را سفید انداخته است، [باخنده] شاید هم هول شده و یادش رفته اسم را بنویسد [کاغذ را بدون اینکه بنویسد انداخته] ، چون برخی تجربه اول را در چنین فضاهایی دارند ، تصور کرده در شورا نیز به روال مجلس رای گیری می شود .
تهران با سابقه ۲۰۰ ساله هنوز نتوانسته به همه شاخص های یک زیست کامل و آرام را داشته باشد، البته توانایی بسیار خوبی برای جذب شهروندان داشته است.
تهران هنوز نتوانسته شاخص های بین المللی را داشته باشد.
امروز ۲٫۵ میلیون سفر درون شهری روزانه با مترو صورت می گیرد این میزان باید به ۱۰ میلیون سفر برسد.
خوشبختانه زیرساخت های این کار فراهم شده است، خطوط مترو که همین اواخر آقای قالیباف افتتاح کردند از نظر زیرساخت تونل و ایستگاه مناسب است اما از نظر تجهیزات تجهیز نشده است.
باید ۲هزار واگن به همین تعداد خطوط فعال در مترو تهران تزریق کنیم تا میزان سفر بهبود یابد
باید تعداد خطوط مترو از ۷ خط به ۱۲ برسد، تعداد ایستگاه های مترو به ۲۷۵ ایستگاه افزایش پیدا کند.
در سیستم اتوبوس رانی باید ما تا ۷ هزار تا ۹ هزار اتوبوس در تهران داشته باشیم، اتوبوس های نو و شیک و تمیز تا حتی ثروتمندان تهرانی هم از آنها استفاده کنند.
ترافیک در تهران زمانی حل می شود که ۱۵ میلیون سفر در تهران با وسایل نقلیه عمومی انجام شود