نگاه مدیران به جایگاه روابط عمومی، نیازمند بازنگری در جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی های دستگاه های اجرایی مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد::

نگاه مدیران به جایگاه روابط عمومی، نیازمند بازنگری


مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی گفت: نگاه برخی مدیران به جایگاه روابط عمومی، نیازمند بازنگری است و باید اصلاح گردد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ محبی با بیان این مطلب در جلسه نشست اعضای شورای هماهنگی روابط عمومی های دستگاه های اجرایی استان خاطرنشان کرد:
موضوع اصلاح نگاه مدیران به جایگاه روابط عمومی، باید از اولویت های کاری ما در این شورا باشد.
وی ادامه داد: روابط عمومی، سهم بسزایی در موفقیت یک دستگاه دارد و مدیران باید به این باور برسند و بدانند که تقویت روابط عمومی می تواند راه های پیشرفت مجموعه را هموارتر سازد.
مدیر کل روابط عمومی استانداری تصریح نمود: اعضای شورای هماهنگی روابط عمومی ها افرادی کارآمد و توانمند هستند که می توانند گام های مؤثری در راستای توفیق روابط عمومی ها بردارند.
محبی با اشاره به اساسنامه جامع و متقن شورای هماهنگی روابط عمومی ها تأکید کرد: با استفاده درست از مفاد و بندهای این اساسنامه می توانیم در راستای تقویت روابط عمومی ها اقدامات درخوری انجام دهیم.
وی متذکر شد: این که طبق اساسنامه، ریاست شورای هماهنگی روابط عمومی ها به استاندار سپرده شده، نقطه قوتی است که باید از آن به‌درستی استفاده شود.
مدیر کل روابط عمومی استانداری با اشاره به این که شرایط کرونایی برخی وضعیت ها را تغییر داده، گفت: یکی از کارهایی که باید در این مجموعه دنبال کنیم، بازدیدهای گروهی از ادارات و دستگاه های مختلف است.
محبی، هدف از این بازدیدها و اردوهای گروهی را آشنایی با نحوه عملکرد دستگاه ها، جایگاه روابط عمومی در ادارات، نحوه تعامل مدیران با روابط عمومی ها، اطلاع از نقاط مثبت کاری یا کاستی های موجود و مواردی از این دست عنوان کرد.
وی اظهار داشت: این بازدیدها ایده ساز بوده، در روند اجرای کار تأثیر گذار می باشند.
مدیر کل روابط عمومی استانداری افزود: برگزاری جلسات شورای هماهنگی روابط عمومی ها به میزبانی دستگاه های مختلف البته با هماهنگی مدیران نیز می تواند در تقویت تعاملات مؤثر باشد.
محبی گفت: پیگیری مشکلات و حل و فصل مسایل روابط عمومی ها باید در دستور کار این شورا قرار بگیرد و با جدیت نیز دنبال شود.
وی تأکید کرد: یکی از راهکارهایی که می تواند به رفع مشکلات شخصی روابط عمومی ها کمک کند، ایجاد زیرساخت هایی مثل راه اندازی صندوق‌های قرض‌الحسنه است.
به گفته وی؛ پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه و با سود اندک از طریق این صندوق ها می تواند بخشی از نیازهای مالی روابط عمومی ها را برطرف نماید.
شایان ذکر است: این نخستین جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی های دستگاه های اجرایی استان در زمان مدیریت محبی در اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی بود که با حضور اعضا برگزار شد و مقرر گشت به صورت مرتب و بدون وقفه تشکیل شود.