نوش دارو پس از مرگ سهراب؛ اعتراف مصباحی مقدم به تخلفات رییس جمهور سابق/ باید پیگیری میشد که آیا دولت احمدی نژاد شایستگی ادامه کار دارد یا خیر!

نوش دارو پس از مرگ سهراب؛ اعتراف مصباحی مقدم به تخلفات رییس جمهور سابق/ باید پیگیری میشد که آیا دولت احمدی نژاد شایستگی ادامه کار دارد یا خیر!

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز گفت: احمدی نژاد خصوصا در دوران ریاست جمهوری اش تخلفات زیادی دارد؛ دو بار کمیسیون ناظر بر هدفمندی یارانه ها، گزارشی را به مجلس ارائه داده است.

  غلامرضا مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز، در نشست خبری با اشاره به بازداشت بقایی اظهار کرد: آقای احمدی نژاد به گونه ای هم صحبت کرد که ضمیر به راحتی مرجع خود را پیدا نمی کند. معلوم نیست نظر وی روی چه کسی است که می گوید من افشاگری می کنم.وی افزود: احمدی نژاد چندی پیش در خوزستان اظهاراتی داشت که تفسیرهایی از آن شد؛ جامعه روحانیت مبارز روی این حرکت موضع گیری می کند. جامعه روحانیت کمتر بنا دارد در این مناقشات ورود کند اما وقتی مساله به نظام و ساختارهای آن بازمی گردد لازم می بیند که ورود کند.

مصباحی مقدم تاکید کرد: احمدی نژاد در دوران ریاست جمهوری اش چند بار اظهار کرد که اسامی مفسدان را دارم اما هیچ گاه از این لیست رونمایی نشد؛ شایسته بود اگر لیستی داشت، به قوه قضاییه ارائه می داد.

وی تصریح کرد: احمدی نژاد الان هم تهدید به افشاگری می کند؛ اشکالی ندارد که اگر افرادی تخلفاتی دارند، از طریق قانون دنبال نکنیم.

مصباحی مقدم تصریح کرد: چنین اظهاراتی تحت تاثیر قرار دادن افکار عمومی به شکل تشویش اذهان عمومی است. خدماتی را از احمدی نژاد سراغ داریم که اصلا نمی خواهیم آن ها را نادیده بگیریم اما این بدان معنا نیست که این نوع موضع گیری ها و تعرض به شخصیت های اول نظام به خصوص قوه قضاییه را قبول کنیم.

سخنگوی جامعه روحانیت گفت: احمدی نژاد خصوصا در دوران ریاست جمهوری اش تخلفات زیادی دارد؛ دو بار کمیسیون ناظر بر هدفمندی یارانه ها، گزارشی را به مجلس داد که هر بار حکایت از ۱۲ تخلف در نحوه اجرای قانون داشت. دیوان عالی باید وارد می شد که در صورت اثبات تخلفات، به رهبری گزارش می داد و می گفت که بر اساس این تخلفات وی شایستگی ریاست جمهوری را ندارد اما الان این تخلفات قابل پیگیری است. از قوه قضاییه می خواهیم که تخلفات وی را در دست پیگیری قرار بدهد.

مصباحی مقدم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا  اصولگرایان نباید به خاطر تخلفات از مردم عذرخواهی کنند؟ گفت: من سخنگوی اصولگرایان نیستم؛ بلکه سخنگوی جامعه روحانیت هستم. جامعه روحانیت نه در دور اول در سال ۸۴ و نه در دور دوم در سال ۸۸ بیانیه حمایتی از احمدی نژاد نداد.

وی افزود: برخی می گویند که قوه قضاییه باید در همان زمان ریاست جمهوری احمدی نژاد به مسائل مربوط به وی می پرداخت البته قوه قضاییه بیکار نبوده و روی پرونده ها کار کرده است. این هم که الان داریم می گوییم به تخلفات احمدی نژاد رسیدگی شود، به خاطر این است که احمدی نژاد دچار رفتارهای خاصی شده که وی را در موضع طلبکاری قرار می دهد؛ ما می گوییم که وی بدهکار است.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل کناره‌گیری ناطق نوری از جامعه روحانیت را می‌توان موضع نگرفتن این تشکل در خصوص ادعاهایی بود که احمدی‌نژاد علیه وی مطرح کرد، گفت: به نظر می‌رسد این موضوع را می‌توان نقطه آغازی برای کناره‌گیری آقای ناطق نوری دانست. البته من به صراحت اعلام می‌کنم که جامعه روحانیت مبارز نتوانست به رای اکثریت اعضایش در زمینه حمایت از آقای احمدی‌نژاد چه در دوره اول ریاست‌جمهوری و چه در دوره دوم برسد و اینکه بگویند جامعه روحانیت مبارز به دلیل حمایتش از احمدی نژاد باید عذرخواهی کند، این یک آدرس غلط است.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز همچنین اعلام کرد که درخواست رسیدگی به “تخلفات” محمود احمدی نژاد، در آخرین جلسه جامعه روحانیت مبارز مورد تاکید اعضای این جامعه قرار گرفته است.