نماینده ولی فقیه در گیلان:کاهش سود بانکی اولویت برنامه‌های دولت باشد؛

نماینده ولی فقیه در گیلان:کاهش سود بانکی اولویت برنامه‌های دولت باشد؛

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: کاهش سودهای بانکی در راستای ارتقای تولید و اشتغال باید یکی از اولویت‌های برنامه دولت باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در دیدار با جمعی از روسا و کارکنان شعب بانک ملی ایران در استان با تاکید بر کاهش سودهای بانکی اظهار کرد: دولت با کاهش سودهای بانکی باید به فکر تولید و اشتغال در جامعه باشد.

وی ادامه داد: دریافت سودهای ۲۸ و ۲۹ درصدی با نظام جمهوری اسلامی همخوانی ندارد و برخی از افراد با تشکیل موسسه‌های مالی به نام ائمه(ع) به ‌دنبال نزول‌خواری در جامعه هستند و دولت متوجه این امر شده و در حال مقابله با آن است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دریافت سود توسط بانک‌های دولتی دارای حدود مشخصی است، تصریح کرد: بانک‌های دولتی مروت در دریافت سود را تا حدود بسیاری رعایت می‌کنند ضمن اینکه نظر دولت بر کاهش سودهای بانکی است تا تولید در جامعه رونق پیدا کند.

آیت‌الله قربانی، خواستار همکاری دستگاه‌های مختلف برای ایجاد اشتغال و برطرف کردن مشکلات جامعه شد و بیان کرد: حرکت‌های خوبی در زمینه مشاغل خانگی و صنایع دستی در گیلان آغاز شده است و این امر موجب ایجاد شوق، امید و زندگی در جامعه می‌شود.

وی، بانک ملی را در ردیف بانک‌های موفق در زمینه رونق تولید و اشتغال عنوان کرد و گفت: تلاش برای راه‌اندازی واحدهای تولیدی موجب ایجاد اشتغال پایدار در جامعه می‌شود.

آیت‌الله قربانی با اشاره به اینکه مردم سرمایه‌های نظام اسلامی هستند، خاطرنشان کرد: رونق تولید و اشتغال در روستاها موجب ماندگاری روستاییان در این مناطق می‌شود.