نقش مهم بازاچه مرزی میل ۷۳ نقش مهمی در صادارت تولیدات سیمان باقران؛

نقش مهم بازاچه مرزی میل ۷۳ نقش مهمی در صادارت تولیدات سیمان باقران؛

محمد بشیری‌زاده ظهر امروز در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان درمیان اظهار داشت: امسال ۱۳ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل زیرساخت‌ها و گازرسانی مجتمع گلخانه‌ای این شهرستان اختصاص یافت.

وی افزود: تاکنون ۱۴ واحد گلخانه در این مجتمع به متقاضیان شهرستان واگذار شده است که با توجه به اینکه اشتغال عمده جمعیت شهرستان در بخش کشاورزی است توسعه این بخش از مهترین محورهای تحقق اقتصاد مقاومتی در شهرستان مرزی درمیان است.

فرماندار درمیان تصریح کرد: توسعه مجتمع گلخانه‌ای راهکاری موثر در زمینه صرفه‌جویی منابع آبی و زمینه‌ساز اشتغالزایی و کارآفرینی در شهرستان درمیان است.

بشیری‌زاده گفت: کارخانه سیمان باقران شرقی‌ترین کارخانه تولید سیمان کشور است که در منطقه مرزی واقع در ۳۴ کیلومتری مرکز شهرستان درمیان واقع شده و نزدیک بودن به بازارچه مرزی میل ۷۳ از جمله مزیت‌های آن در زمینه صادرات سیمان به کشور افغانستان است.

وی به نقش مهم این واحد صنعتی در زمینه توسعه صادرات استان اشاره کرد و افزود: احیای مجدد بازاچه مرزی میل ۷۳ شهرستان درمیان نقش چشم‌گیری در صادارت تولیدات سیمان باقران خواهد داشت.

فرماندار درمیان، ظرفیت تولید روزانه ۳ هزار و ۵۰۰ تن سیمان و اشتغالزایی مستقیم ۳۵۰ نفر را از ویژگی‌های این کارخانه برشمرد و افزود: تاکنون ۳ هزار و ۶۹۴ تن سیمان تولیدی این کارخانه صادر شده است.

بشیری‌زاده از فعالیت ۲۸ واحد صنعتی و معدنی در شهرستان درمیان خبر داد و افزود: در حال حاضر ۵۴۵ نفر در این حوزه اشتغال دارند.

وی با بیان اینکه کمک به اشتغال جوانان یکی از مهترین اولویت‌های کاری دولت است افزود: اشتغال‌زایی راهکار ثبیت و ماندگاری جمعیت در نقاط مرزی شهرستان درمیان است.