نشست تقدیر جبهه مردمی نیروهای انقلاب از رئیسی و قالیباف برگزار شد/شروع برنامه های رهایی از شوک شکست یا جلوگیری از گسسته شدن؟

نشست تقدیر جبهه مردمی نیروهای انقلاب از رئیسی و قالیباف برگزار شد/شروع برنامه های رهایی از شوک شکست یا جلوگیری از گسسته شدن؟

نشست تقدیر از نامزدها و فعالان اقشاری جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی عصر امروز( دوشنبه ۲۹ خرداد) در مسجد بقیه الله تهران با حضور حجت الاسلام رئیسی و محمدباقر قالیباف کاندیداهای این جبهه در انتخابات و نیز اعضای شورای مرکزی این جبهه برگزار شد.

در این مراسم،  اعضای شورای مرکزی جبهه مردمی و برخی از شخصیت‌های سیاسی از جمله علی نیکزاد، علیرضا زاکانی، مهدی فضائلی، خوش چهره،  عباس سلیمی نمین، حسین نجابت، صدر الدین شریعتی، کرمی راد، شاکری،  پدر ‌شهید احمدی روشن،  جهانگیر الماسی و برخی از نمایندگان سابق مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

در حاشیه این مراسم نیز هفدهمین جلسه اعضای شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی برگزار شد. قرار است در این مراسم ضمن تقدیر از محمدباقر قالیباف و سید ابراهیم رئیسی از آنها تقدیر شود.

به نظر می رسد اصولگرایان که خود را به نام جبهه مردمی نیروهای انقلابی معرفی کنند، کماکان اصرار دارند که بر این عنوان بمانند. 

با اینکه بعد از شکستی که در انتخابات ریاست جمهوری به این گروه های وارد شد، بسیاری از این گروه ها در حال انتقاد های صریح و شدید از یکدیگر هستند به گونه ای که بسیاری از طرفداران قالیباف رییسی را متهم میکنند که باید به جای وی انصراف میداد و از طرفی بودن با “تتلو” را به مثابه مسخره کردن نیروهای ارزشی -به زعم خود ارزشی- می دانند.

از طرفی طرفداران رییسی نیز ناکارآمدی و و شایعات بسیار زیاد در مورد فسادهای شهرداری تهران را دلیل شکست رییسی می دانند.

از همین رو به نظر می رسد این جناح برای جلوگیری از شکاف های بیشتر بین گروه های مختلف خود سعی دارد تا هرچه سریعتر به بازسازی خود بپردازد و اجازه ندهد اختلاف ها وصحبت های اعضای آن علیه یکدیگر،  این گروه را بیش از پیش با بحران مواجه نکند و در ظاهر هم که شده روحیه و ظاهر خود را حفظ کنند.