نرخ معلولیت در فردوس با اجرای طرح‌های پیشگیری کاهش یافت رئیس اداره بهزیستی فردوس:

نرخ معلولیت در فردوس با اجرای طرح‌های پیشگیری کاهش یافت

رئیس اداره بهزیستی فردوس یکی از مهمترین اقدامات بهزیستی را اجرای طرح‌های پیشگیری از معلولیت‌ها دانست و گفت: با اجرای این طرح‌ها و کارگاه‌های آموزشی نرخ معلولیت در شهرستان بسیار کم شده و معلولیت‌ها بیشتر بر اثر حوادث و سوانح رانندگی است.

به گزارش خبر شرق به نقل از تسنیم حسن خادم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در فردوس، با گرامیداشت هفته بهریستی از حمایت بیش از یک هزار و ۳۴۰ خانوار معلول و مددجوی تحت حمایت این اداره خبر داد و اظهار داشت: علاوه بر خدمات مستمر شامل وسایل کمک توانبخشی، ویلچر برقی و معمولی، تشک مواج و لوازم بهداشتی و توزیع سبد غذایی ماهیانه بالغ بر ۳۰۰ میلیون‌ریال مستمری به این مددجویان پرداخت می‌شود.

وی تصریح کرد: ۴۵ مرکز شامل ۸ موسسه خیریه، ۷ مرکز توانبخشی و نگهداری، ۲ مرکز کودکان بی‌سرپرست، ۲ مرکز ترک اعتیاد و یک کمپ ترک اعتیاد، ۲ مرکز مشاوره، ۲۱ مهدکودک شهری و روستایی، ۲ پایگاه خدمات اجتماعی و سلامت اجتماعی و اورژانس اجتماعی ۱۲۳ تحت حمایت بهزیستی این شهرستان قرار دارد. ماهیانه ۹۵۰ میلیون ریال برای مراکز نگهداری، آموزشی و مددکاری پرداخت می‌شود.

خادم یکی دیگر از اهداف بهزیستی را پرداخت تسهیلات اشتغالزایی و پرداخت بیمه‌های معلولان و مددجویان شاغل با هدف توانمندسازی آنان برشمرد و گفت: از ابتدای اجراح این طرح بالغ بر ۳۸۰ نفر از این خدمات بهرمند شده که بسیاری از آنان  وارد بازار کار و تولید شده‌اند.

وی از پرداخت بیمه‌های کارفرمایی توسط بهزیستی در قبال به کارگیری نیرو از معلولان و مددجویان بهزیستی خبر داد و افزود: تمامی معلولان و مددجویانی که به نوعی دارای مهارت و شغل هستند می‌توانند از طرح بیمه هدفمندی یارانه‌ها با پرداخت مبلغ بسیار اندک بیمه شده و از مزایای این طرح و بازنشستگی برخوردار شوند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان فردوس بیان کرد: از ابتدای طرح نهضت مسکن بیش از ۲۵۰ واحد مسکونی برای معلولان و مددجویان واجد شرایط ساخته شده که تاکنون ۲۱۰ واحد تحویل آنها شده و مابقی نیز ظرف شش ماهه نخست امسال تحویل خواهد شد.

انتهای پیام/