نرخ زنان سرپرست خانوار استان، بیش از متوسط کشوری است؛

نرخ زنان سرپرست خانوار استان، بیش از متوسط کشوری است؛

عصمت محمودی ظهر امروز در جلسه شورای اداری خراسان جنوبی اظهار داشت: ستاد مدیریت آسیب های اجتماعی خراسان جنوبی تشکیل شده است.

وی افزود: این ستاد با رویکرد بومی سازی عملکرد دستورالعمل‌ها و برنامه های اجتماعی تمام تلاش خود را برای کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی به کار گرفته است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان جنوبی اجرای داوطلبانه طرح ملی کنترل و کاهش طلاق، درمان رایگان کودکان و معتادان کم بضاعت، تقویت و تجهیز مراکز حمایت از معتادان بهبودیافته را از جمله فعالیت‌های دستگاه‌های فرهنگی، اجتماعی دانست.

محمودی تصریح کرد: همچنین راه‌اندازی دبیرخانه علمی آسیب‌های اجتماعی استان و انجام متمرکز پژوهشهای حوزه اجتماعی از دیگر فعالیت‌های دستگاه‌های فرهنگی، اجتماعی است.

وی خاطرنشان کرد: توجه دولت تدبیر و امید به مسائل اجتماعی و افزایش چشمگیر اعتبارات این حوزه در سال گذشته و افزایش امید به آینده قابل انکار نیست و ارتقای خدمات اجتماعی انقلابی را به دنبال داشته است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان جنوبی یادآور شد: همچنین اصلی ترین رویکرد دولت تدبیر و امید عدم انکار آسیب‌های اجتماعی و صداقت با خود و مردم در مدیریت شرایط فرهنگی و آسیب های اجتماعی کشور است.

محمودی اظهار داشت: در حال حاضر سرعت گسترش و فراگیری آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی از نرخ افزایش اعتبارات و تلاش‌ها برای کنترل آن بیشتر شده  است.

وی با بیان اینکه نرخ زنان سرپرست خانوار خراسان‌جنوبی بیش از متوسط کشوری است افزود: همچنین اشتغال خانگی و تولید صنایع دستی در استان رونق گرفته بنابراین نیازمند حمایت دولت برای بازاریابی و اختصاص بازارچه های فروش هستیم.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان جنوبی نرخ بالای معلولیت حاصل از ازدواج های فامیلی را یکی دیگر از شاخص های منفی توسعه در خراسان جنوبی عنوان کرد و بیان کرد: تقاضای ما این است که آزمایشات غربالگری در استان به صورت رایگان انجام شود.