مهم ترین کار روحانی،تعامل با جهان بوده است؛ اشرف بروجردی در بیرجند:

مهم ترین کار روحانی،تعامل با جهان بوده است؛

به گزارش خبر شرق در گردهمایی ورزشکاران جوان حامی حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در هیات حسینی بیرجند افزود:دفع حصر از این سرزمین توسط برجام بود که افتخار بزرگی برای مردم ایران است.
بروجردی ادامه داد:آنها بدانند که ایران با کسی سر جنگ ندارد، اگر کسانی می خواهند ایران به عنوان مرکز قدرت برای دیگران تعیین تکلیف کند، مردم می دانند که جنگ حاصلی جز گرفتاری ندارد و ملت ما طالب رشد و توسعه است نه جنگ.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: حضور پرشور مردم ایران در ۲۹ اردیبهشت تثبیت کننده شعار استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی است و مردم هر زمان یک صدا شدند خواسته خود را به کرسی نشاندند، یک صدایی سال ۵۷ گواهی روشنی به این سخن است.
به گفته بروجردی استقلال و به تبع آن آزادی، مهمترین مولفه های جمهوری اسلامی است که آزادی فکر، زبان، اندیشه، تصمیم و اراده داشته باشیم و نگذاریم برخی ها آزادی را از ما سلب کنند.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی حاصل استقلال و آزادی است، آزادی باید درمطبوعات، رسانه ها، مساوی در اختیار تمام اندیشه ها قرار گیرد نه اینکه صدا و سیما از بیت المال ارتزاق کند ولی در اختیار اندیشه های خاصی باشد.
بروجردی ادامه داد: مردم طالب صدا و سیمای کاملا مستقل و ملی هستند که پاسخ دهنده و بازگو کننده همه اندیشه ها باشد اما روندی که در آن قرار گرفتیم توقف آزادی توسط کسانی است که فکر می کنند ایران اسلامی فقط متعلق به خودشان است.
وی اضافه کرد: در برهه ای با بهره گیری از بعضی تعابیر که پاسخگویی به آن در راستای منویات عده ای خاص بود افرادی حقایق را وارونه جلوه دادند،این در حالی است ایرانیان، مردمی فهیم و آگاه هستند و چه بسیار فرهیختگانی که از همین مرز و بوم برای آزاد اندیشی عمرشان را سپری کردند.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اضافه کرد: مردم ایران با روشنگری سال ۹۲ با انتخاب روحانی ثابت کردند، دیگر اسیر واژه ها و تعابیر غلط نمی شوند همچنان که سال ۷۶ نشان دادند که فهم حقیقت، ملاک کار آنهاست.
به گفته وی ، امروز آقای روحانی با شعار تدبیر و ایجاد امید با رویه اعتدال گرایانه و با تفکری اصلاح طلبانه آمده و از همه کسانی که دل در گرو این ملت و اسلام دارند می خواهم که با حضور خود در پای صندوق های رای و انتخاب دوباره روحانی این امر را محقق کنند.
وی اظهار کرد: روحانی اعتقاد دارد، همه ملت باید دیده شوند و ظرفیت ها برای همه فراهم شود.
بروجردی ادامه داد: اقتدار کشور باید در بعد نظامی، علمی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی حفظ شود و نمی توان فقط به بعد نظامی نگاه کرد.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اشاره به اینکه اگر بخواهیم اقدام های روحانی را بدانیم باید ساعت ها صحبت کنیم،عنوان کرد: فقط در بحث اشتغال مردم می توانند به مرکز آمار ایران مراجعه کنند تا ثابت شود رئیس دولت نهم و دهم چه تعریفی از اشتغال داشت و روحانی چه اقدام شایسته ای انجام داد، آیا ۲ ساعت کار در هفته اشتغال است؟