مهمترین خصیصه انقلاب ایثار در مقابل استیصال دشمنان است؛ امام جمعه بیرجند:

مهمترین خصیصه انقلاب ایثار در مقابل استیصال دشمنان است؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، حجت الاسلام علی رضایی بیرجندی در خطبه های نماز جمعه این هفته افزود: با توجه به اینکه ایثار سی و هفتین منزل عرفان است، انقلاب اسلامی در برابر همه مستکبران هدیه اسلامی است.
وی گفت: قرآن می فرماید، بنده های خدا را متذکر کن به روزهای خدا، همه روزها از خداست اما روزی که مردان و زنان بزرگ تصمیم های بزرگی می گیرند آن یوم الله است.
وی بیان کرد: یکی از ویژگی های نظام انقلابی ایران، این است باید انقلابی بمانیم تا این پرچم به وسیله رهبر به دست ولی الله الاعظم برسد، برای تذکری که منتهی به عمل شود و بتوان زمینه را برای حاکمیت انسان کامل، سعادت بشر و برای شکوفایی بشریت آماده کنیم.
به گزارش خبر شرق، رضایی در ادامه به آسیب جوامع به فرموده امام علی(ع) اشاره کرد و افزود: این انقلاب بر پاپه ایثار است اگر خدایی نکرده اصل ایثار به استیصال تبدیل شود، دچار مشکل خواهیم شد.
وی یادآور شد: نظام جمهوری اسلامی اهداف اصلی دارد، اصول انقلاب نباید فراموش شود، نباید اجازه داد انسان های پاک، انقلابی، عالم و فرزانه و انسان های مصمم، مخلص و دلداده نظام و انقلاب کنار زده شوند،کسانی که این عشق را ندارند جلو بیفتند.
خطیب جمعه بیرجند عنوان کرد: اگر انقلاب را دوست داریم باید اصولی را رعایت کنیم اصل نخست مالکیت خداست، ما در دنیا خود را مالک ندانیم نسبت به همه امور احتیاط و توجه کنیم، در محضر خدا باشیم اگر می خوریم، می آشامیم و مسئولیتی داریم بدانیم همه امانت الهی است و باید پاسدار امانت ها باشیم.
وی منع فساد در زمین را یکی دیگر از اصول دانست و گفت: مسئولیت ما پیاده کردن حقایق ناب اسلام است اگر نتوانیم تمدن اسلامی را بسازیم دچار خسران می شویم، باید در مسیر رشد باشیم در غیر این صورت به اهداف انقلاب نمی رسیم.
امام جمعه بیرجند ادامه داد: اصل سوم و چهارم آبادانی و نفی از ضرر است، اینکه باید در راستای آبادانی مملکت تلاش کنیم و نباید به مال و امکانات مردم ضرر برسانیم، در قرآن و روایت به این امر سفارش زیادی شده است، ما حق ضرر رساندن به جامعه را نداریم.
رضایی یادآور شد: همه در کشور حق و حقوقی دارند اما مسئولیت داریم کشور را بسازیم، محرومان باید از محرومیت درآیند، به سران کفر و استکبار نباید اعتماد کرد، اصول را باید مراعات کنیم در غیر این صورت اسلام، امام و شهدا ضرر نمی کنند بلکه خودمان ضرر خواهیم کرد.
وی اظهار کرد: مردم ایران، خراسان جنوبی و بیرجند امروز با عشق و ارادت به امام شهدا در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه حضور یافتند که خاک پایشان را طوطیای چشمانمان می کنیم و مردم جواب کارنامه سیاه باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا را دادند.