مهر تأیید کمیسیون ماده ۵ بر طرح آماده سازی سایت ۲۷ هکتاری بیرجند

مهر تأیید کمیسیون ماده ۵ بر طرح آماده سازی سایت ۲۷ هکتاری بیرجند


کمیسیون طرح تفصیلی ( ماده ۵)، طرح آماده سازی سایت ۲۷ هکتاری اراضی دولتی بیرجند را تأیید نمود.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ کمیسیون طرح تفصیلی ( ماده ۵) به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و با حضور کلیه اعضا برگزار شد.
مهمترین دستور کار این جلسه، بررسی و واکاوی طرح تفکیکی اراضی تخصیص یافته به طرح اقدام ملی در شهر بیرجند بود که مورد تأیید اعضا واقع شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، ضمن اشاره به اقدامات استان در راستای تأمین زمین مورد نیاز برای تحقق این برنامه گفت: در اجرای طرح اقدام ملی، خراسان جنوبی جزو معدود استان هایی بود که زمین مورد نیاز را تأمین نمود.
میرجعفریان تصریح نمود: با توجه به حجم متقاضیان واجد شرایط و افرادی که در سایت اقدام ملی ثبت نام نموده بودند، و بنا به دستور وزیر، ظرفیت تأمین زمین به ۵ برابر افزایش یافت.
وی ادامه داد: موضوع تأمین زمین مورد نیاز در همه شهرهای استان در دستور کار  اداره کل راه و شهرسازی قرار گرفت.
به گفته وی؛ اداره کل راه و شهرسازی برای انجام این کار، در شهرهایی که امکان تأمین زمین وجود نداشت، محدوده هایی به برخی شهرها اضافه کرد.
معاون استاندار گفت: در همین راستا بعد از اعمال تغییر کاربری های لازم در کمیسیون ماده ۵، به میزان ۲۷ هکتار در محدوده سایت اداری شهر بیرجند به این موضوع اختصاص یافت.
میرجعفریان تأکید کرد: این محدوده برای احداث ۲ هزار و ۵۶۰ واحد قطعه بندی می شود.
شایان ذکر است : تأمین مسکن مورد نیاز از طریق طرح اقدام ملی، یکی از راهکارهای پیش بینی شده برای رفع نیاز مسکن در استان است.