معدوم‌سازی ۹۰ کیلوگرم گوشت قرمز و سفید غیر قابل مصرف در نهبندان؛ در ماه مبارک رمضان:

معدوم‌سازی ۹۰ کیلوگرم گوشت قرمز و سفید غیر قابل مصرف در نهبندان؛

رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان گفت: در طرح تشدید كنترل و نظارت بهداشتي بر مراکز عرضه فرآورده های خام دامی در ماه مبارک رمضان، ۹۰ کیلوگرم   گوشت قرمز و سفید در شهرستان نهبندان معدوم شد.

به گزارش خبر شرق به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی نهبندان، محمد راه انجام، اظهارکرد: کنترل فرآورده‌های خام دامی از مزرعه تا سفره به منظور ارتقاء سطح بهداشتی جامعه با جلوگیری از عرضه و مصرف فرآورده‌های خام دامی غیربهداشتی از اهداف اجرای طرح کنترل نظارت بهداشتی در ماه مبارک رمضان بوده است.

وی   نظارت و بررسی دقیق بر تولید و عرضه فرآورده‌های خام دامی و مراکز عرضه این فرآورده‌ها را ا   وظایف مهم شبکه دامپزشکی نهبندان برشمرد و افزود: در طول ماه مبارک رمضان و طی ۱۷۲ مرحله بازدید از مراکز تولید، توزیع و عرضه و مصرف فرآورده های خام دامی، کشتارگاه، خودروهای حمل فرآورده‌های خام دامی، قصابی، مرغ فروشی‌ها، رستوران های شهرستان مقدار ۹۰ کیلوگرم گوشت قرمز و سفید غیر قابل مصرف ضبط و معدوم شد.

راه انجام در پایان از شهروندان خواست مواد پروتئینی مورد نیاز خود را تنها از مراکز معتبر تهیه و در هنگام خرید از وجود مهر و برچسب دامپزشکی و وجود تاریخ مصرف فراورده اطیمنان حاصل کنند..