مسیر حج هموار می شود؛

مسیر حج هموار می شود؛

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سیاست و رویکرد جمهوری اسلامی ایران نسبت به موضوع حج و اعزام زائران بیت الاحرام اشاره کرد و گفت: با توجه به رایزنی های انجام شده با مقامات عربستان، مسیر حج دوباره هموار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، سید رضا صالحی امیری پنجشنبه شب در نشست خبری در یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: با توجه به مکاتبات و درخواست عربستان از ایران، هیاتی پنج نفره در روز پنجم اسفند امسال به عربستان اعزام خواهند شد.
وی ادامه داد: شروط جمهوری اسلامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این سفر به مقامات عربستان اعلام خواهد شد.
وی یادآور شد که سیاست و راهبرد ایران، تضمین امنیت، عزت و کرامت حجاج ایرانی خواهد بود.

همچنین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ضرورت رعایت حد و مرز میان نقد سازنده و تخریب گفت: هدف تخریب انتقام جویی و ایجاد فاصله عمیق بین ملت و دولتمردان است حال آنکه هدف از نقدهای سازنده، اصلاح امور و شناسایی آسیب هاست.
صالحی امیری گفت: بدون شک رسانه ها باید از ایجاد فضاهای پرتنش و یاس آلود در جامعه پرهیز کنند.
وی تصریح کرد که دولتمردان تدبیر و امید با تمام توان مشغول خدمت صادقانه برغم همه ناملایمات و مشکلات و تحریم های ظالمانه به مردم هستند و نباید قطار خدمت، توسعه و پیشرفت کشور با برخی بی مهری ها و نگاه های تخریب گرایانه دچار خدشه شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تخریب نابجا علیه دولت را توهین به مردم و تخریب نظام دانست و بیان کرد که گوش دولتمردان یازدهم همواره شنوای نقدهای سازنده است.
صالحی امیری با بیان اینکه کار فرهنگی و خدمت در فضای پرتنش سخت و تا حدودی غیرمممکن است، گفت: خط کشی های سیاسی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جایگاهی ندارد.