مسئولیت‌پذیری نسبت به معلولان باید درمسئول و غیر مسئول وجود داشته باشد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی :

مسئولیت‌پذیری نسبت به معلولان باید درمسئول و غیر مسئول وجود داشته باشد

؛احمد محبی ٢٥ مهرماه جاری در جلسه برنامه ریزی نخستین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولین که با حضور مدیر کل و معاونین بهزیستی استان برگزار شد گفت:برگزاری این جشنواره می تواند نمود عینی توانمندی این عزیزان در عرصه های هنری و مقدمه حضور گروه های نمایش معلولین استان در جشنواره های کشوری باشد.

وی ضمن اعلام همکاری در برپایی هرچه بهتر این جشنواره در استان بیان داشت:برگزاری این گونه جشنواره ها در استان نیاز به زیرساخت های مهمی دارد پس باید همه دستگاه های اجرایی در حد توانمندی های خود در برگزاری هر چه بهتر این جشنواره اداره کل بهزیستی استان را حمایت نمایند.

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی نیز در این مراسم گفت:نخستین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولین با حضور استان‌های خراسان‌رضوی، خراسان‌جنوبی، یزد، کرمان، سیستان و بلوجستان و سمنان برگزار خواهد شد.

علی عرب‌نژاد نمایش توانمندی معلولین، ایجاد اعتماد به نفس و حرکت به سمت توانمندسازی، بازتوانی و تغییر در فرهنگ عمومی در راستای توانمندی این افراد از جمله اهداف این جشنواره برشمرد و اظهار امیدواری کرد:با همکاری همه دستگاه‌ها فعالیت خوبی را در استان انجام دهیم و خدمات خوبی به افراد شرکت‌کننده ارائه شود تا هرکدام از افراد شرکت‌کننده سفیر فرهنگی برای استان ما باشند.

گفتنی است؛نخستین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولین خراسان جنوبی از ١٣ تا ١٧ آذر ماه به میزبانی شهرستان بیرجند برگزار خواهد شد.