مسئولان در تعطیلات سال نو در دسترس باشند

مسئولان در تعطیلات سال نو در دسترس باشند


استاندار خراسان ‌جنوبی گفت: مسئولان دستگاه‌های اجرایی در ایام نوروز سفر نروند و در استان بمانند در صورت عدم حضور، موضوع را به دبیر ستاد خدمات سفر اعلام کنند.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران از روابط عمومی استاندار خراسان جنوبی، دکتر قناعت با بیان این مطلب در ستاد اجرایی خدمات سفر استان، ضمن تبریک ولادت امام‌زمان(عج) عج و ایام نوروز ۱۴۰۱ اظهار داشت: سال ۱۴۰۱ با آغاز قرن جدید همزمان شده که امیدواریم شاهد موفقیت و پیروزی نظام اسلامی در عرصه‌های داخلی و خارجی باشیم.
وی با بیان اینکه در دو سال گذشته با شیوع بیماری کرونا در کشور سفرهای نوروزی انجام نشد یا به صورت خیلی محدود بود، اضافه کرد: در سال جاری محدودیت‌ها کرونا برداشته شده و مردم می‌توانند بدون محدودیت به سفرهای نوروزی بروند، البته سفرهای نوروزی براساس مصوبه ستاد ملی کرونا با شرط زدن دو دز واکسن کرونا انجام می‌شود.
استاندار گفت: در سال جاری برنامه‌ریزی‌ها توسط مسئولان نظام و دولت به‌گونه‌ای انجام شد که مردم راحت‌تر بتوانند به مسافرت بروند و تا حدی از فشار روحی و روانی ناشی از بیماری کرونا خارج شوند.
قناعت با اشاره به پیش‌بینی افزایش سفرها در نوروز ۱۴۰۱، خاطر نشان کرد: در سال جاری حجم زیادی از ورود مسافرین نوروزی را به استان خواهیم داشت البته این ‌موضوع باعث خواهد شد که مردم خوب کشورمان از فشار روحی و روانی ناشی از بیماری کرونا تا حدی خارج شوند.
وی اظهار داشت: خراسان جنوبی در مسیر تردد زائرین استان‌ های مرکزی و جنوبی کشور به مشهد مقدس و حرم مطهر امام رضا( ع) قرار گرفته لذا باید در طول مسیر به این زائرین و مسافران توسط دستگاه‌های خدمات‎رسان خدمات مطلوبی ارائه شود تا خاطره خوشی برایشان از حضور در خراسان جنوبی رقم بخورد.
استاندار افزود: ستاد اجرایی خدمات سفر استان از بهمن ماه تشکیل‌شده و برنامه‌ ریزی‌ های خوبی در راستای استقبال از مسافرین نوروزی صورت گرفته است.
قناعت با اشاره به اینکه روز گذشته ستاد مدیریت بحران خراسان جنوبی نیز تشکیل ‌شده، متذکر شد: براساس پیش‌بینی‌ های هواشناسی در ایام نوروز سال جاری ما شرایط بحرانی از نظر آب و هوایی نخواهیم داشت اما انتظار این است که دستگاه‌ های متولی برای شرایط بحرانی احتمالی آب و هوایی تدابیر لازم را از همین الان بينديشند.
وی با تأکید برارزیابی بر عملکرد دستگاه‌های متولی و خدمات‌ رسان در ایام نوروز، اظهار داشت: در این خصوص بازدیدهای سرزده توسط شخص استاندار، معاونین و مدیران ستادی استانداری از عملکرد دستگاه‌ها و نحوه ارائه خدمت به مسافرین نوروزی انجام خواهد شد، همچنین خبرنگاران و اصحاب رسانه نیز عملکرد دستگاه‌های متولی را مورد ارزیابی و نظارت قرار خواهند داد.
استاندار با اشاره به این‌ که خراسان جنوبی در کریدور شمال به جنوب واقع‌شده که عبور زائرین بارگاه مطهر رضوی را از مسیر های استان خواهیم داشت، تصریح کرد: نباید استان فقط مسیر تردد زائرین و مسافرین باشد بلکه باید تدابیر لازم در راستای توقف و ماندگاری مسافرین نوروزی در استان به خوبی اندیشیده شود.قناعت عنوان کرد: آمار حضور گردشگران در خراسان جنوبی به دلیل دو سال شیوع بیماری کرونا با آمار حضور مسافرین در سال ۹۸ مقایسه خواهد شد که باید عملکرد خوبی در این خصوص به سطح ملی مخابره کنیم.
وی تصریح نمود: صداوسیمای خراسان جنوبی و اصحاب رسانه اطلاع رسانی لازم را در خصوص ظرفیت‌های گردشگری استان در سطح ملی داشته باشند و از هر اقدامی که باعث شود حتی چند ثانیه استان بر روی آنتن ملی برود، کوتاهی نشود.
استاندار با اشاره به اینکه ۶۰ درصد تصادفات در نزدیکی ورودی و خروجی شهرها اتفاق می‌افتد، گفت: براساس دستور از مرکز قرار شده در نوروز ۱۴۰۱ استان‌های دارای کمترین آمار تصادفات تشویق شوند.
قناعت تأکید کرد: در استان هم فرماندار و فرمانده انتظامی شهرستان‌های دارای کمترین آمار تصادفات، توسط استانداری تشویق خواهند شد.
وی متذکر شد : در شأن خراسانی جنوبی نیست که شاهد افزایش تصادفات جاده‌ای در نوروز ۱۴۰۱ باشیم پس لازم است برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات مؤثری برای کاهش آمار تصادفات جاده‌ای انجام شود.