مسئولان از همه ظرفیت‌های شهرستان قاین در راستای ایجاد اشتغال پایدار استفاده کنند؛

مسئولان از همه ظرفیت‌های شهرستان قاین در راستای ایجاد اشتغال پایدار استفاده کنند؛

بهمن کهن‌ترابی صبح امروز (۲۴ خرداد)در کمیته اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان قاین اظهار داشت: با همت و تلاش دست اندرکاران حوزه کار و کارآفرینی درصد اشتغالزایی شهرستان خوب است اما مشکلی که وجود دارد ذهنیتی است که مردم و اکثر نیروهای تحصیلکرده نسبت به اشتغال دارند و آن هم شغل پشت میزنشینی است و اینکه دولت را متصدی ایجاد اشتغال می‌دانند در حالی که دولت فقط تسهیل‌گر امور مربوط به اشتغال و تولید است.

فرماندار قاین بیان کرد: این شهرستان دارای ظرفیت‌ها، موقعیت‌ها و فرصت‌های بسیار خوبی برای اشتغالزایی و تولید است که اعضای کمیته اشتغال شهرستان باید با فراهم کردن بستر و زمینه‌های لازم، از همه این ظرفیت‌ها در راستای ایجاد اشتغال پایدار استفاده کنند.

فرماندار قاینات با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از آسیب‌های اجتماعی ناشی از بیکاری است بیان کرد: ریشه بخشی از آسیب‌های اجتماعی را وقتی بررسی می‌کنیم می‌بینیم که از بیکاری است پس توانمندکردن خانواده‌ها و افراد بیکار نقش بسیار مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی و دیگر مشکلات روحی و روانی در سطح جامعه خواهد داشت.

کهن‌ترابی افزود: در این راستا تمام مسئولان و اعضای کمیته اشتغال و سرمایه‌گذاری باید تمام فرایندهای اداری دریافت تسهیلات اشتغالزایی و تولید را برای متقاضیان به حداقل برساند چراکه اشتغال پایدار با توانمند کردن افراد میسر خواهد شد.

رئیس کمیته اشتغال و سرمایه‌گذاری قاین خطاب به مدیران کل استانی تأکید کرد: وظیفه همه ما مسئولان این است که روند دریافت تسهیلات اشتغالزایی و دیگر امور اداری کارآفرینان را تسهیل کنیم و لازمه این کار این است که مدیران کل استانی در خیلی از موارد تفویض اختیارات بیشتری به مدیران شهرستانی داشته باشند و برخی از مجوزهای لازم را در حوزه اختیارات مدیران شهرستانی قرار بدهند.