مرکز رادیوتراپی و آنکولوژی در بیمارستان رازی بیرجند شروع به کار کرد؛

مرکز رادیوتراپی و آنکولوژی در بیمارستان رازی بیرجند شروع به کار کرد؛

ساخت این مرکز درمان بیماران سرطانی از سال ۹۰ در زمینی با ۶ هزار متر مربع زیربنا و با مشارکت مجمع خیرین سلامت خراسان جنوبی و دانشگاه علوم پزشکی بیرجند آغاز شد و ساختمان آن اسفندماه ۹۵ با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره برداری رسید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با پذیرش بیمار در این مرکز علاوه بر اینکه نیازی به مراجعه بیماران به استان های مجاور نیست از استان های دیگر بیمار پذیرش خواهد شد.
دکتر کاظم قائمی با بیان این که بیمارستان فوق تخصصی رازی بیرجند برای درمان بیماران سرطانی با صرف ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه ساخته و تجهیز شد، گفت: این مرکز دارای چهار بخش رادیوتراپی، شیمی درمانی، بستری شیمی درمانی و سلول درمانی است.
وی ظرفیت پذیرش روزانه بیمار را ۳۰ تا ۴۰ نفر عنوان کرد و افزود: برای پذیرش بیمار در این مرکز هیچگونه محدودیتی وجود نخواهد داشت.
به گزارش ایرنا، قائمی اظهار کرد: این مرکز نیازمند تامین یک دستگاه سی تی اسکن است که در حال پیگیری هستیم در غیر این صورت تجهیزات مورد نیاز آن توسط وزارت بهداشت تامین می شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر بیماران با مشکلی مواجه نخواهد شد و سی تی اسکن در بیمارستان آموزشی ولی عصر( عج) بیرجند انجام می شود.
وی در ارتباط با تامین نیروی انسانی مورد نیاز مرکز رادیوتراپی و آنکولوزی بیرجند، یادآور شد: تشکیلات نیروی انسانی مرکز مصوب شد و در حال حاضر ۲ متخصص نیز مشغول فعالیت هستند.

** انجام رایگان خدمات رادیوتراپی و شیمی درمانی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه این مرکز در ۲ نوبت صبح و عصر فعال و آماده پذیرش بیمار است، عنوان کرد: تمام خدمات رادیوتراپی و شیمی درمانی رایگان است.
به گفته دکتر قائمی، بیماران تحت پوشش شرکت های بیمه ۱۰ درصد هزینه های دارو را پرداخت خواهند کرد، که با توجه به گران بودن هزینه خرید داروهای سرطانی از افراد خیر درخواست می شود در تامین نیازهای دارویی به این افراد کمک کنند.