مراسم یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی در قاین برگزار شد؛

مراسم یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی در قاین برگزار شد؛

حجت الاسلام سید علیرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری و مشاور عالی وزیر کشور در امور روحانیت در این آیین گفت : خداوند در قرآن به ما دستور داد که از علما یاد کنیم، آنان را گرامی بداریم و از آنها تجلیل شود.
وی اظهار کرد: لذا یکی از این علما که هم اکنون در میان ما نیستند؛ حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی است شخصیتی که رهبر معظم انقلاب ایشان را مجتهد مطلق خواندند.
وی با اشاره به خصوصیات و ویژگی های آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: این مرد بزرگ، فردی متدین، مسئولیت پذیر، منطقی، صاحب نظر، اندیشمند بین المللی، اهل قلم و نه فقط اهل بیان، دارای افکار و نگاه بلند ، بلند همت، دانش و بینش بالا، فداکار و … بود.
رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری اضافه کرد: در شرایط کنونی وظیفه دانشگاه ها و حوزه های علمیه است که به معرفی و شناساندن این شخصیت بین المللی در سطح جامعه بپردازند و خدمات و آثاری که از ایشان به جای مانده است در جامعه مطرح و اطلاع رسانی کنند.
همچنین فرماندار قاینات در این مراسم اظهار کرد : ولایتمداری، تدین و نجابت از ویژگی های مردمان استان پهناور خراسان جنوبی از جمله شهرستان قاینات است.
وی اضافه کرد: آنان همواره علی رغم همه مسایل و مشکلات و محرومیت هایی که بعد از انقلاب هم هنوز شاهد آن در منطقه هستیم ، همراهی و حمایت های ۱۰۰درصدی خود را از انقلاب و برنامه های آن و از دولت های بعد از انقلاب در عمل اثبات کردند.
بهمن کهن ترابی افزود : مردم ولایت مدار قاینات ۴۱۰ شهید تقدیم انقلاب کردند و سردارانی همچون شهید محمود کاوه، سردار شهید ناصری و …. و صدها آزاده و جانباز و رزمندگانی که سندی بر انقلابی بودن و همیشه در صحنه بودن این مردم دارد و همچنین در دوران سازندگی و پس از آن در همه صحنه ها یار و یاور انقلاب بودند.
وی با اشاره به عملگرایی که از شاخصه ها و ویژگی های دولت تدبیر و امید است ، افزود: عدالت محوری و عدالت خواهی از محورهای دولت تدبیر و امید است که این مهم را بر خلاف برخی ها که فقط در شعار مطرح می کردند ، در دستور کار دارد و این شعار را در عمل به اثبات رسانده است.
فرماندار قاینات بیان کرد: نمونه آن توجه جدی به مناطق کمتر برخوردار و کاهش فاصله بین نقاط شهری و روستایی و طبقات مختلف جامعه است.
کهن ترابی تصریح کرد : مردم قاینات در دولت تدبیر و امید هوشمندانه در همه حوزه ها حضور دارند، حمایت های بسیار خوبی از دولت داشته و دارند، لذا ما هم به عنوان نماینده دولت در شهرستان تمام تلاش خود را در راستای رشد و توسعه شهرستان و پیگیری مطالبات به حق مردم خواهیم داشت.
همچنین ظهر روز یکشنبه حجت الاسلام اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری و مشاور عالی وزیر کشور در امور روحانیت و رئیس شورای فرهنگی وزارت کشور با حجت الاسلام سید مرتضی اصفهانی امام جمعه قاین مرکز شهرستان قاینات دیدار کرد.