مراسم تکریم و معارفه رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان خراسان جنوبی در اولین روز زمستان صورت گرفت:

مراسم تکریم و معارفه رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان خراسان جنوبی

ه گزارش خبرنگار خبر شرق، مجید شجاع فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی در این جلسه با بیان این که کار نیروی انتظامی نوعی ایثارگری است، اظهار کرد: نقش نیروی انتظامی در بحث ایجاد نظم و امنیت در جامعه بر احدی پوشیده نیست.

 وی مسئولیت نیروی انتظامی را در جامعه خطیر دانست و تصریح کرد: انجام وظیفه قانونی باید در هر شرایطی صورت گیرد.

 فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به این که در همه سازمان ها و ارگان ها، بحث جابجایی و تودیع و معارفه از بحث های مطرح و غیرقابل اجتناب است، خاطرنشان کرد: تصمیم بر این شده است که هرگونه تغییراتی که در  ناجا پیش می آید، متعاقب آن شاهد تغییر و تحولات نو در آن مجموعه باشیم.

 شجاع سخت ترین و حرفه ای ترین کارهای ناجا را؛ مربوط به پلیس آگاهی عنوان کرد و یادآور شد: مبنای کار نیروی انتظامی باید به صورت حرفه ای باشد و به همین دلیل نیز پلیس های تخصصی همچون پلیس آگاهی، نیروی انتظامی، راهنمایی و رانندگی و … شکل گرفته است.

 وی ادامه داد: پلیس آگاهی ناجا، یکی از یگان های نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران است که طبق قانون، به عنوان ضابط قوه قضائیه وظایف متعددی همچون مبارزه با قاچاق، کشف جرائم، بازرسی و تحقیق، حفظ آثار و دلایل جرم، انجام امور مربوط به تشخیص هویت، کشف علمی جرائم،مطالعه و تحقیق درباره علل ارتکاب جرم، تجزیه و تحلیل جرائم و فعالیت های واحدهای آگاه، شناخت و کشف جرائم با به کارگیری مدارک به دست آمده، نظارت بر اجرای آن، شناسایی و تعقیب مجرمین از طریق جمع آوری آثار و مدارک جرم و انجام آزمایش ها بر روی آثارو مدارک به دست آمده و … را به عهده دارد.

 فرمانده انتظامی خراسان جنوبی حفظ دستاوردهای نظام را، از  جمله مهمترین وظایف نیروی انتظامی برشمرد و یادآور شد: رسیدگی به حقوق مردم، از تاکیدات مهم مقام معظم رهبری بوده که ایشان در کلیه مراسم های دیدار خویش با فرماندهان انتظامی در زمان های مختلف به آن اشاره داشته اند و باید به آن توجه ویژه شود.

 لازم به ذکر است که درمراسم مذکور از پرویز عرب زاده به دلیل نیل به بازنشستگی تکریم وسید غلامرضا حسینی به عنوان رئیس پلیس آگاهی استان منصوب گردید.