مدیران خراسان جنوبی استعلامات مردم را در کوتاه‌ترین زمان پاسخ دهند

مدیران خراسان جنوبی استعلامات مردم را در کوتاه‌ترین زمان پاسخ دهند

معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه نباید آب شرب فدای هیچ پاسخ استعلامی شود گفت: مردم از استعلامات اضافی خسته شده و مدیران باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ مردم را دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق سیدمجتبی علوی‌مقدم ظهر امروز در کارگروه زیربنایی و شهرسازی  خراسان جنوبی اظهار داشت: باید جواب مردم را شفاف، درست و عادلانه مطرح کنیم و عدد رقمی را ببندیم و در پاسخگویی به مردم همه را به یک چشم ببینیم.

وی افزود: کمیسیون  زیربنایی و زیباسازی شهر، کمیسیون حلالیت طلبی نیست و کاری که بررسی می‌شود در زمینه اراضیزمین‌های مستعد در بخش‌های مختلف است و باید همواره مسئولان استان پاسخ قانونمند با تکمیل و تسریع برای درخواست‌ها و استعلامات مردم داشته باشند و در کوتاه‌ترین زمان پاسخ خود را به صورت صریح و کوتاه مطرح کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: وقتی پاسخ استعلامات و درخواست‌های مردم در کوتاه‌ترین زمان محقق شود روندهای طولانی کاسته می‌شود و گاهی بی دقتی‌ها به ضرر مردم تمام می‌شود.

علوی‌مقدم افزود: آب شرب اولویت مردم در استان خراسان جنوبی است اما باید بر اساس ظرفیت‌ها به استعلامات پاسخگویی شود و به مردم کوتاه و صریح پاسخ دهید و مدیران مدنظر داشته باشند که  قرار نیست از آب شرب مردم کاسته شود تا برای درخواست استعلامی بابت اجرای کاری از قبیل ایجاد کارواش و غیره پاسخ مثبت داده شود.

وی بیان کرد: مردم از استعلامات اضافی خسته شدند و ۴۰ سال است که سپری می‌شود اما همچنان شاهد برخی روندها و مشکلات از جمله روند طولانی برای پاسخگویی هستیم از طرفی تصمیمات باید برای همه  مردم یکی باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار داشت: درخواستی از شهرستان طبس مبنی بر احداث نیروگاه خورشیدی در این شهرستان در زمینی به مساحت ۲ هکتار در نزدیکی شهرستان طبس دریافت شده که آب منطقه‌ای خراسان جنبوی به دلیل اینکه در مسیر و بستر رودخانه قرار داده است با این طرح موافقت نکرده اما متقاضی اعلام کرده است با ایجاد شیب‌بند موافق است.

در این جلسه درخواست‌هایی از جمله احداث اقامتگاه بومگردی در سرایان، احداث اقامتگاه بومگردی در روستای خراشاد، درخواست احداث کارخانه آسفالت در شهرستان خوسف و احداث خدمات خودروی سبک در خوسف و چند طرح دیگر مطرح شد.