مدعیان اجرای قانون در صدر قانون شکنی/ رصد ۳۶ مورد تخلف در تبلیغات کاندیداهای شوراهای اسلامی خراسان‌جنوبی؛ در اولین روز های تبلیغات شوراها:

مدعیان اجرای قانون در صدر قانون شکنی/ رصد ۳۶ مورد تخلف در تبلیغات کاندیداهای شوراهای اسلامی خراسان‌جنوبی؛

رئیس پلیس فتا خراسان‌جنوبی از رصد ۳۶ مورد تخلفات کاندیداهای شوراهای اسلامی در استان در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش خبر شرق، علی محمدپور، امروز(۲۳ اردیبهشت) در سومین جلسه ستاد رسیدگی به تخلفات انتخاباتی اظهار کرد: تاکنون، ۳۶ مورد تخلف در مورد کاندیداهای شوراهای اسلامی رصد شده که اهم این تخلفات در مورد تبلیغات زودهنگام در فضای مجازی بوده است .

وی ادامه داد: باتوجه به روزهای پایانی تبلیغات انتخاباتی، پیش‌بینی می‌شود در چند روز آینده، تخریب‌ها به ‌ویژه تخریب دیگر کاندیداها، در فضای مجازی رشد پیدا کند.

رئیس پلیس فتا خراسان‌جنوبی یادآور شد: موضوعی که در مورد کاندیداهای ریاست‌جمهوری مطرح می‌شود، تخریب در فضای مجازی از سوی حامیان آن‌ها است که در این موارد برخورد جدی را از سوی مقام قضایی خواستاریم .

حسین شبانی کارشناس مسئول حقوق دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: گروه‌های معاند فعالیت خود را در راستای کشاندن انتخابات به جریان‌های امنیتی و فتنه، از مدت‌ها قبل آغاز کردند .

شبانی افزود: یکی از راهبردهای گروه‌های ضدانقلاب،  بالابردن مطالبات اجتماعی است که آثار آن، در شبکه‌های اجتماعی دیده می‌شود که بسیاری از آن‌ها رصد می‌شود .

وی ادامه داد: یکی از فعالیت‌های گروه‌های معاند و ضدانقلاب، ناامن کردن فضا از طریق مطرح‌کردن مسائل قومیتی است تا بتوانند از این عرصه، برای تأثیرگذاری بر انتخابات استفاده کنند .

کارشناس مسئول حقوق دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان‌جنوبی با بیان اینکه انجام تبلیغات توسط برخی اعضای هیئت‌های اجرایی باعث به خطرانداختن سلامت انتخابات می‌شود، تصریح کرد: در این مورد، موارد، برای برخورد به دستگاه قضایی اعلام شده و تذکرات لازم داده شده است .

شبانی یادآورشد: در استان خراسان‌جنوبی، برخی از موارد در بحث‌های انتخاباتی پیش آمد که مهم‌ترین آن، بحث استفاده از امکانات دولتی است .