مخالفت مجلس با تشکیل وزارت امور شهدا و ایثارگران؛

مخالفت مجلس با تشکیل وزارت امور شهدا و ایثارگران؛

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با درخواست ۲۴ نفر از نمایندگان مجلس که پس از گذشت ۲۸ سال از پایان جنگ تحمیلی به فکر ایجاد وزارت شهدا و ایثارگران افتاده بودند با اکثریت قاطع مخالفت کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق ، در جلسه علنی امروز  مجلس ۲۴ نفر از نمایندگان مجلس در قالب طرحی خواستار تبدیل بنیاد شهید به وزارت امور شهدا و ایثارگران شده بودند که از ۱۹۹ نماینده حاضر در جلسه ۶۲ رای موافق، ۷۹ رای مخالف و ۱۶ رای ممتنع به این درخواست داده شد.

حسن نوروزی در دفاع از این پیشنهاد گفت: قبول داریم که قانون برنامه ششم توسعه مخالف افزایش ساختار دولت است، ما هم خواستار تبدیل بنیاد شهید به وزارتخانه با امکانات و بودجه موجود هستیم.

مقدسی در مخالفت با این درخواست گفت: حمایت از خانواده شهدا و ایثارگران از طریق تولید ساختار جدید امکانپذیر نیست؛ بلکه باید ساختار موجود به بنیاد شهید را اگر ایراد دارد اصلاح و به خانواده شهدا و ایثارگران تسهیلات مورد نیازشان را ارائه دهیم.

نصرالله پژمانفر در موافقت با این پیشنهاد گفت:  ادله نماینده مخالف ضرورت تشکیل این ساختار را تایید کرد. در کشور سه میلیون خانواده ایثارگر و شهید داریم. به همین دلیل لزوم ارتقای ساختار بنیاد شهید به وزارتخانه ضروری است.