محور بیرجند – سربیشه بیشترین میزان تردد در استان خراسان جنوبی را به خود اختصاص داد؛

محور بیرجند – سربیشه بیشترین میزان تردد در استان خراسان جنوبی را به خود اختصاص داد؛

سرپرست مرکز مدیریت راه‌های استان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه محور بیرجند – سربیشه بیشترین میزان تردد در استان را به خود اختصاص داده است، گفت: ۶۲ تردد شمار فعال در محورهای برون‌ شهری، تردد در جاده‌های استان را ثبت می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، حمیدرضا سلطان‌دوست با اعلام این خبر افزود: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های راهداری سراسر استان خراسان جنوبی، در حال حاضر تمامی محورهای استان باز و تردد در آنها به ‌روال عادی در جریان است.

وی به تعطیلات پایان هفته گذشته اشاره کرد و افزود: طی۳ شبانه ‌روز پایانی هفته گذشته کل تردد ثبت ‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۶۲ تردد شمار فعال در محورهای برون‌ شهری، تردد در جاده‌های استان نسبت به روزهای قبل افزایش داشته است.

سرپرست مرکز مدیریت راه‌های استان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه طی این مدت سهم وسایل نقلیه سنگین ۲۷ درصد بوده است بیان کرد: اوج تردد بین ساعات ۱۶ الی ۱۷ و کمترین تردد بین ساعات ۳ الی  ۴ بوده است.

سلطان‌دوست با اشاره به محورهای دارای بیشترین تردد در این مدت تصریح کرد: در این مدت محور بیرجند- سربیشه و آرین شهر- بیرجند بیشترین میزان تردد را به خود اختصاص داده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیک شدن فصل زمستان و برودت هوا خواهشمند است رانندگان قبل از سفر از وضعیت جاده‌ها مطلع شوند و با رعایت احتیاط و همراه داشتن تجهیزات ایمنی به ویژه زنجیر چرخ و با اطمینان از کارکرد خودرو و وسایل گرمایشی خودرو سفرهای خود را  به انجام رسانند.

سرپرست مرکز مدیریت راه‌های استان خراسان جنوبی یادآور شد: شماره تلفن‌ گویای ۱۴۱ و شماره تلفن ثابت ۰۲۱۸۸۹۲۵۲۵۲, ۳۲۳۴۲۰۷۶ – ۰۵۶ به طور شبانه‌روزی آماده پاسخگویی و اطلاع رسانی به هموطنان در مورد وضعیت راه‌های استان و کشور است.

سلطان‌دوست اظهار داشت: هموطنان می‌توانند با ارسال کد شهر مبدأ و کد شهر مقصد به سامانه پیام کوتاه ۱۰۰۰۱۴۱ از آخرین وضعیت راه‌های مورد نظر و مسافت بین شهرها اطلاع یابند و یا برای آگاهی بیشتر به پایگاه اطلاع رسانی مرکز مدیریت راه‌های کشور به نشانی www.141.ir مراجعه کنند.