مجوز جوجه‌ریزی برای بیش از ۴۰ هزار قطعه بوقلمون در خراسان‌جنوبی صادر شد؛

مجوز جوجه‌ریزی برای بیش از ۴۰ هزار قطعه بوقلمون در خراسان‌جنوبی صادر شد؛

به گزارش خبر شرق، محمدعلی بخشی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امسال بیش از ۴۰ هزار قطعه بوقلمون تحت نظارت دامپزشکی پرورش یافته است اظهار داشت: طول دوره پرورش بوقلمون گوشتی چهار ماه است که در این مدت در صورت فراهم‌بودن شرایط بهداشتی و پرورشی مطلوب وزن پرنده به ۱۵ تا ۲۰ کیلوگرم می‌رسد.

وی گوشت بوقلمون را نسبت به گوشت مرغ برای سلامت انسان مناسب‌تر دانست و گفت: گوشت بوقلمون از چربی و کلسترول کمتری برخوردار بوده و منبع بسیار خوبی از پروتئین، ویتامین و مواد معدنی مانند روی و پتاسیم است.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور دامپزشکی استان خراسان جنوبی به فعالیت بیش از ۱۰ واحد پرورش بوقلمون اشاره کرد و گفت: امسال مجوز جوجه‌ریزی بیش ۴۰ هزار قطعه بوقلمون در واحدهای پرورش خراسان جنوبی صادر شده است.

وی بیان کرد: مراحل جوجه‌ریزی، واکسیناسیون، صدور مجوز بهداشتی حمل به کشتارگاه تحت نظارت دامپزشکی بوده و تمام این اقدامات در سیستم یکپارچه سازمان دامپزشکی کشور ثبت می‌شود.

بخشی، شرایط آب و هوایی استان را برای پرورش بوقلمون مناسب توصیف و خاطرنشان کرد‌: بوقلمون نسبت به بعضی از بیماری‌های طیور مقاوم است.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور دامپزشکی استان خراسان جنوبی به تولیدکنندگان توصیه کرد قبل از خرید جوجه بوقلمون به شبکه‌های دامپزشکی مراجعه و مجوزهای لازم جهت پرورش، حمل و نقل را دریافت کنند و در طول دوره پرورش چنانچه با مشکلی برخورد کردند سریعاً با کارشناسان دامپزشکی مشورت کنند.