مجتمع فرهنگی – مذهبی در شهرستان درمیان احداث شود فرماندار درمیان:

مجتمع فرهنگی – مذهبی در شهرستان درمیان احداث شود

فرماندار درمیان با تأکید بر اینکه مجتمع فرهنگی، مذهبی و رفاهی در شهر قهستان و اسدیه باید احداث شود گفت: درخواست ایجاد مجتمع کارگاه قالیبافی برای این منطقه با توجه به قدمت و سابقه فرش قهستان را داریم که اخیراً در میراث ملی نیز ثبت شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از خبرنگار تسنیم از درمیان، محمد بشیری‌زاده صبح امروز در آیین اهدای اسناد اراضی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به واجدان شرایط شهرستان درمیان اظهار داشت: درخصوص تسریع افراز اراضی پلاک ۱۴ فرعی از ۴۷۶ اصلی (این اراضی به صورت مشاع بین اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل اموال و املاک بنیاد مستضعفان است) که مشکلات متعددی وجود دارد هرچه سریع‌تر اقدامات لازم انجام شود.

وی افزود: مجتمع فرهنگی، مذهبی و رفاهی در شهر قهستان و اسدیه با توجه به کمبودهای شهرستان در زمینه انجام مراسمات مختلف باید احداث شود که سالن اسدیه نیمه کاره است.

فرماندار درمیان بیان کرد: سال گذشته سالن برگزاری مراسمات در قسهتان کلنگ‌زنی شد و مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفتیم اما این مبلغ تخصیص نیافت و روند کار متوقف شد.

بشیری‌زاده گفت: درخواست تسریع و تسهیل روند صدور سند مالکیت اراضی پلاک ۴۷۶ اصلی شهر اسدیه که در تملک بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی است را داریم.

وی با بیان اینکه کارخانه قند قهستان با سابقه ۵۵ ساله تعطیل است گفت: درخواست داریم بنیاد مستضعفان در مورد این کارخانه همکاری لازم را داشته باشید تامشکل اشتغال جوانان و کارگران بیکار شده برطرف شود.

فرماندار درمیان افزود: ۳۱ درصد این کارخانه سهم کارگران است و مابقی در تملک بخش خصوصی است.

بشیری‌زاده اظهار داشت: یکی از مشکلات مربوط به اراضی شرکت تعاونی کارگران کارخانه قند این است که در اراضی مشاع قرار گرفته‌ است در حالی که در سال ۱۳۷۰ شرکت تعاونی مسکن کارگران راه‌اندازی شد و مبلغ آن را دریافت کرده است اما هنوز کارگران موفق به دریافت سند ملک خود نشده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: فرش قهستان آوازه بین‌المللی دارد و به آلمان و فرانسه صادر می‌شده است اما اکنون در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته و با توجه به شعار سال که تولید و اشتغال است باید در احیای این صنایع دستی ارزشمند تمام تلاش خود را به کار بگیریم.

فرماندار درمیان گفت: درخواست ایجاد مجتمع کارگاه قالیبافی برای این منطقه با توجه به قدمت و سابقه فرش قهستان را داریم که اخیراً در میراث ملی نیز ثبت شده است.

بشیری‌زاده افزود: از هرگونه طرح در راستای اشتغال و اقتصاد مقاومتی در جای جای شهرستان حمایت می‌کنیم و آماده همکاری با سرمایه‌گذاران و کارآفرینان هستیم.