متلاشی شدن ۱۴ باند سرقت از ابتدای امسال در خراسان جنوبی رییس پلیس آگاهی خراسان جنوبی خبرداد:

متلاشی شدن ۱۴ باند سرقت از ابتدای امسال در خراسان جنوبی

رییس پلیس آگاهی خراسان جنوبی با اشاره به متلاشی شدن ۱۴ باند سرقت از ابتدای امسال در خراسان جنوبی، گفت: با متلاشی شدن این باندها ۵۱ نفر دستگیر و ۲۲۹ مورد کشفیات داشته ایم.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی ، سید غلامرضا حسینی صبح امروز ( ۱۵ مهر ماه) در نشست خبری با اشاره به اینکه شعار امسال هفته نیروی انتظامی پلیس برای امنیت و امنیت برای همه است، گفت: خراسان جنوبی جزو استان های امن است به طوری که سرقت مسلحانه و سرقت از طلافروشی در این استان نداریم.

وی در ادامه به تشکیل قرارگاه مبارزه به سرقت در استان اشاره کرد و افزود:  هدف از تشکیل این قرارگاه فعالیت در بحث کشف سرقت ها است که سال قبل ۷ درصد افزایش سرقت داشتیم که عموم سرقت ها مربوط به خودرو است.
رییس پلیس آگاهی خراسان جنوبی ادامه  داد:  از ابتدای امسال ۶۴ درصد کشف وقوع داشتیم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ درصد افزایش داشته است.
حسینی گفت: در بحث دستگیری نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۳ صدم درصد کاهش داشته ایم.
وی اظهار کرد: در قرارگاه مبارزه با سرقت ۹ جلسه برگزار شده که در این قرارگاه ۸ طرح اجرا و ۳۰ نفر دستگیر شده اند و در بحث کشفیات نیز ۳۶ مورد داشته ایم.
رییس پلیس آگاهی خراسان جنوبی با اشاره به متلاشی شدن ۱۴ باند سرقت از ابتدای امسال در خراسان جنوبی، افزود: با متلاشی شدن این باندها ۵۱ نفر دستگیر و ۲۲۹ مورد کشفیات داشته ایم.
حسینی اظهار کرد: برگزاری کلاس های آموزشی، اجرای تعامل با استان های مجاور در راستای دستگیر سارقینی که از استان های مختلف سرقت می کنند از جمله اقدامات پلیس آگاهی است که با اجرای این اقدامات نتایج مطلوبی نیز حاصل شده است.
به گفته وی، سرقت از بانک در خراسان جنوبی نداشته ایم و در زمینه سرقت از اماکن دولتی نیز ۳۰ درصد کاهش داشته ایم.
رییس پلیس آگاهی خراسان جنوبی گفت: طی شش ماه نخست امسال در زمینه سرقت خودرو ۷ تا ۹ درصد افزایش، سرقت موتورسیکلت ۲۳ درصد کاهش، جیب بری ۴۶ درصد کاهش، کیف قاپی ۱۸ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته ایم.
حسینی افزود: طی یکسال گذشته ۶۴ درصد افزایش کشفیات را نسبت به سال ۹۴ داشته ایم.
وی ادامه داد: طی همین مدت چهار فقره قتل نیز گزارش شده است.
رییس پلیس آگاهی خراسان جنوبی اظهار کرد: در زمینه حریق عمدی نیز طی یکسال گذشته ۵۰ درصد کاهش، جعل و کلاه برداری ۸۳ درصد افزایش داشته ایم.
حسینی گفت: طی ۶ ماهه نخست امسال نیز در زمینه جعل اسکناس ۱۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته ایم.
وی ادامه داد: طی یکسال اخیر در زمینه کالای قاچاق نیز ۵۶ درصد نسبت به مدت مشابه  کاهش داشته ایم و همچنین در زمینه پارچه ۳۳ درصد افزایش، لوازم صوتی ۲۱۶ درصد افزایش، مواد غذایی ۵۶ درصد کاهش، خودرو ۵۷ درصد کاهش، مهمات ۷۹ درصد کاهش داشته ایم.
رییس پلیس آگاهی خراسان جنوبی گفت: در زمینه قتل نیز ابتدای امسال چهار فقره قتل اتفاق افتاده است.
حسینی خاطرنشان کرد: در زمینه خودکشی نیز از ابتدای امسال دو درصد افزایش داشته ایم.