مبارزه ۱۰۰۰ داوطلب با غول کنکور در گرمای طبس؛

مبارزه ۱۰۰۰ داوطلب با غول کنکور در گرمای طبس؛

مدیر آموزش و پرورش شهرستان طبس با اعلام این خبر  افزود: از این تعداد ۴۸۲ داوطلب در گروه علوم تجربی، ۸۳ داوطلب در گروه علوم ریاضی، ۲۲۴ داوطلب در گروه علوم انسانی، ۱۱۳ داوطلب در گروه هنر و ۱۶۰ داوطلب در گروه زبان های خارجی شرکت می کنند.
وی ادامه داد: رقابت کنکور سراسری امسال در ۹ حوزه آزمون شهرستان طبس در روزهای پنجشنبه و جمعه، ۱۵ و ۱۶ تیرماه برگزار می شود.
وی خاطر نشان کرد: همه تمهیدات لازم برای برگزاری آزمون سراسری کنکور اندیشیده شده و مکاتبات لازم با دستگاه های اجرایی شهرستان صورت گرفته است.
وی ادامه داد: همچنین سالن های برگزاری آزمون سراسری چندین مرتبه مورد بازدید قرار گرفتند.
محمود جلالی با اشاره به گرمای هوای طبس گفت: علاوه بر کولرهای موجود، تعداد ۲ کولر به سالن های آزمون اضافه کردیم و تعداد ۱۰۰ قالب یخ برای کولرهای آبی پیش بینی شده است.
مدیر آموزش و پرورش طبس بیان کرد: ۱۶۲ نفر در برگزاری کنکور سراسری همکاری خواهند کرد که ۱۲۲ نفر عوامل اجرایی کنکور، ۲۰ نفر از نیروهای انتظامی برای تامین امنیت آزمون و ۲۰ نفر عوامل ستادی هستند.
وی گفت: در سال گذشته بیش از ۶۰ داوطلب کنکور سراسری از این شهرستان رتبه های کمتر از هزار را کسب کردند و امیدواریم امسال نیز شاهد درخشش دانش آموزان طبسی در کنکور باشیم.
جالالی بیان کرد: در این فرصت باقیمانده به کنکور، دانش آموزان را به آرامش دعوت می کنیم و اطمینان خاطر می دهیم که همه تمهیدات لازم برای برگزاری آزمون پیش بینی شده و هیچ گونه دغدغه ای در این خصوص نداشته باشند.
نماینده تام الاختیار دانشگاه بیرجند در برگزاری آزمون سراسری ۱۳۹۶ دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی هم قبل از این به ایرنا گفته بود: در آزمون سراسری امسال ۱۱ هزار و ۹۰۷ داوطلب در پنج گروه آزمایشی روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته برای راهیابی به تحصیلات عالی با هم رقابت می کنند.
ناصر ندا، افزود: این تعداد داوطلب از خراسان جنوبی در گروه های آزمایشی علوم ریاضی، علوم انسانی، هنر، علوم تجربی و زبان خارجی با یکدیگر رقابت خواهند کرد.
به گفته وی در آزمون سراسری امسال از این استان ۶ هزار و ۸۳۶ نفر زن و بقیه مرد هستند که برای راهیابی به مراکز آموزش عالی در آزمون ثبت نام کردند.