ما نسبت به معادن استان، تعصب داریم استاندار خراسان جنوبی:

ما نسبت به معادن استان، تعصب داریم


استاندار خراسان جنوبی گفت: ما نسبت به معادن استان،هم حساسیت و هم تعصب داریم.


به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، ملانوری با بیان این مطلب در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خاطرنشان کرد: تعصب و حساسیت ما به این جهت است که معادن از ثروت های اصلی مردم استان و کشور می باشد .
وی با تأکید بر این که معادن می توانند محور توسعه باشند، متذکر شد: معادن نباید به دست نااهلان بیفتند و چنانچه فردی معدنی را ثبت کرده اما نتوانسته است نسبت به راه اندازی آن اقدام نماید، باید مجوزش لغو گردد.
استاندار با بیان این که معادن باید به شکل واقعی خود شناسایی و معرفی شوند، گفت: اطلاع رسانی درست و جامع درخصوص وجود معادن و ویژگی های آن ها، نقش مهمی در افزایش اطلاعات سرمایه گذارانی دارد که تمایل به ورود به استان و فعالیت در حوزه معدن می باشند.
ملانوری ، امنیت، شرایط اقلیم، ذخایر معدنی و تنوع کانی های موجود در خراسان جنوبی را فرصت خوبی برای ترغیب سرمایه گذاران، به حضور و فعالیت در استان برشمرد.
وی متذکر شد: همه دستگاه های اجرایی مکلفند، شرایط را برای کسانی که به عنوان بهره بردار وارد استان می شوند، تسهیل نمایند.
استاندار، شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی را فرصت مغتنمی برای دو حوزه خواند و گفت: این جلسه، زمینه را برای طرح و بررسی مسایل و مشکلات بخش خصوصی فراهم نموده است.
ملانوری اظهار داشت: ما اگر تلاش کنیم همه مسایل را قبل شروع به کار بررسی نماییم و فعالیت خود را با پشتوانه برنامه ریزی، کار عالمانه و کارشناسی شده آغاز نماییم، قطعاً در مسیر تولید و بهره برداری با موانع کمتری مواجه می شویم.
وی با تأکید بر این که بخشنامه ها و دستورالعمل ها به صورت نسخه واحد و توسط کارشناسان درکلان کشور نوشته و ابلاغ می گردند، تأکید کرد: قطعاً می توان با عنایت به شرایط اجرا در این بخشنامه ها و دستورالعمل ها، تغییراتی اعمال کرد.
استاندار با اشاره به این که، در جبهه کار، ایرادات بخشنامه ها بروز می کند، گفت: ما به محض این که در حوزه عملیاتی و در زمان اجرای دستورالعمل ها با مشکلی مواجه شویم، باید پیشنهادات خود را برای حل و فصل ایرادات ارائه نماییم.
ملانوری ادامه داد: اگربخواهیم منتظر بمانیم و پیگیری نکنیم، ممکن است حل آن مشکل زمان بر شده و دردسر ساز شود.
وی از فعالان بخش خصوصی استان و اعضای شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خواست؛ موانع، موارد، مسایل و ایرادات موجود را خیلی سریع به دبیرخانه شورا منتقل نمایند تا جهت رفع آنها در سطح ملی، پیگیری های لازم صورت گیرد.
شایان ذکر است: در این جلسه که با حضور کلیه اعضای شورا برگزار شد، درخصوص نوسازی ماشین آلات معدنی استان، افزایش مدت تخصیص سوخت معدن کاران و … بحث و رایزنی هایی صورت گرفت و مصوبات جلسه جهت اعمال و اجرا، ثبت و درج گردید..