ماه رمضان فرصتی برای بهره مندی از نعمت های الهی است امام جمعه بیرجند در خطبه های نماز جمعه شهرستان بیرجند:

ماه رمضان فرصتی برای بهره مندی از نعمت های الهی است

به گزارش خبر شرق ،حجت الاسلام والمسلمین  علی رضایی امام جمعه بیرجند در خطبه های نماز جمعه این شهرستان ضمن تسلیت شهادت امیرالمومنین و گرامیداشت شب های قدر گفت: حضرت علی (ع) اسطوره عدالت بود که شمشیر جهل بر فرق او فرود آمد و او را به رستگاری رساند.

وی در ادامه سخنان خود به خلقت انسان اشاره کرد وگفت : انسان ها در سه کلاس الهی حضور یافته اند و از امتحان الهی سربلند بیرون آمده اند و در انتها حضرت باری تعالی از آنها تعهد نامه ای گرفته است که ای انسان مبادا از شیطان تبعیت کنی و از راه راست گمراه شوی.

رضایی با بیان اینکه امروزه دلایل بسیاری از بد اخلاقی ها و بی اخلاقی ها، موانع و مشکلاتی است که سر راه انسان قرار می گیرد ، ادامه داد: خداوند قرآن را در خمیر مایه جان آدمی قرار داده است و این قرآن به انسان مراقبت از خود را توصیه میکند و می فرماید: ای کسانی که ایمان آورده اید ، ناظر و مراقب خود باشید.

وی کنه و ماهیت قرآن بر سر نهادن را شناخت مفاهیم قرآن و عمل به دستورات آن عنوان کرد و افزود: قرآن بر سر نهادن تنها بر روی سر نهادن کاغذ های آن نیست و باید دستورات قرآن مورد توجه و عمل قرار گیرد زیرا بدون شناخت کتاب خدا این اعمال هیچ گونه ثمر و فایده ای ندارند.

رضایی در ادامه خطبه ها افزود : انسان باید مقایسه را از زندگی خود بردارد و تنها خود را یک هدیه الهی و موجودی منحصر به فرد بداند و همچنین از اینکه میل به شباهت با دیگران داشته باشد پرهیز کند و خودش را درک کند.

امام جمعه بیرجند به روابط همسران و فرزندان نیز اشاره کرد و گفت : همسران در زندگی باید به حرف های یک دیگر عمل کنند و نیز به صحبت های همدیگر گوش فرا دهند و به او توجه کنند و نیز پدر و مادر روابط  خود را با فرزندان خود اصلاح کنند تا با محبت به فرزند به آسمان و به ایمان دست پیدا کنند.

حجت الاسلام رضایی در بخش دیگری از سخنان خود به روز جهاد کشاورزی، روز بیابان زدایی اشاره کرد و همچنین فرا رسیدن سالروز شهادت استاد شریعی و دکتر چمران را گرامی و تبریک و تسلیت گفت.

همچنین امام جمعه بیرجند به تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی اشاره کرد و اذعان داشت : تبلیغات ما باید جنبه اسلامی داشته باشد ؛ وی به هفته قوه قضائیه نیز اشاره کرد و در ادامه با توجه به فرا رسیدن هفته صرفه جویی  در مصرف آب ، توصیه کرد که در استان ما که یک استان خشک است باید در مصرف آب صرفه شود و این یک امر ضروری است.

رضایی در پایان صحبت های خود به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه بسیار خوب عمل کرده است.