لزوم ممنوعیت خام فروشی معادن استان؛

لزوم ممنوعیت خام فروشی معادن استان؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، بی بی عصمت سرفرازی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی ظهر امروز در مراسم دیدار با کره ای رئیس سازمان زمین شناسی کشور، اظهار کرد: بر کسی پوشیده نیست که ظرفیت های بسیار زیادی در خراسان جنوبی وجود دارد و متناسب آن باید بسترهایی جهت استفاده بهینه از این ظرفیت ها فراهم گردد.

 وی افزود:در خراسان جنوبی با دارا بودن بالغ بر ۳۰۰ معدن فعال و همچنین تنوع بالغ بر ۳۹ ماده معدنی یکی از قطب های معدنی کشور به حساب می آید.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی افزود: متاسفانه فقدان صنایع تبدیلی در استان سبب می شود که بخش عمده ای از این ذخایر ارزشمند به صورت خام به سایر استان ها و حتی کشورهای دیگر فرستاده شود.

 سرفرازی با تاکید بر این که ما باید به سمتی پیش رویم که خام فروشی مواد معدنی در خراسان جنوبی به صفر برسد و ممنوع شود،یادآور شد: باید کارخانه فرآوری مواد معدنی در کنار معادن استان فعال شود.

 وی با اشاره به این که خوشبختانه دولت یازدهم، نگاه همه جانبه به تمامی موضوعات دارد، متذکر شد: بر کسی پوشیده نیست که امنیت روانی برای سرمایه گذاران در دولت تدبیر و امید به کشور بازگشت.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی اضافه کرد: در بحث محیط زیست نیز می توان اقرار کرد که دولت تدبیر و امید در برنامه ششم توسعه بیشترین توجه را به محیط زیست داشته است.

 سرفرازی با بیان اینکه وجود پتانسیل و ظرفیت های خاص استان در مسائل مختلف و از جمله بحث معدن، بسیار قابل توجه است، گفت: اگر خواسته باشیم شاهد نگهداشت جمعیت استان بویژه در مناطق مرزی و روستاهای استان باشیم باید حل مشکلات تولیدی و مباحث مربوط به اشتغال آن ان در اولویت کار ما مسئولان قرار گیرد.

 وی با ضرورت توجه به سرمایه گذارانی که در خراسان جنوبی متمایل به سرمایه گذاری هستند، ابراز کرد: عمده تلاش ما براین است که در راستای حل مشکلات فراروی این عزیزان کوشش کنیم و یادمان باشد که از نگاه شخصی؛ به مسائل و مشکلات موجود در این راه پرهیز کنیم.