لحظات بیاد ماندنی  در بیرجند با رضا بنفشه خواه؛ مصاحبه اختصاصی خبرنگارپایگاه خبری تحلیلی خبرشرق:

لحظات بیاد ماندنی در بیرجند با رضا بنفشه خواه؛

۳۲سال به حرفه بازيگرى و تائتر مشغول هستم

رضا بنفشه خواه بازيگر تئاتر و تلویزيون ضمن تاكيد بر جوانان بيرجندي با استعداد به سمت بازيگري گفت :بايد براي اينكه در اين عرصه بدرخشند بايد مطالعه و تلاش زيادي داشته باشند .

رضا بنفشه خواه بازيگر تئاتر و تلویزيون در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري تحيلي خبرشرق گفت،من از مهر ماه سال ١٣٤١به آموزش هنرپيشگي در هنر كده آزاد هنرپيشگي اناهيتا پرداختم.وبعد از آن به بازيگري در تئاتر مشغول شدم و بعد از چند سال بازيگري مشغول به كار در وزارت كار وامور اجتماعي شدم و هفته اي يك يا دوشب در اموزشگاه هاي هنري فن بيان گويندگي و بازيگري تدريس ميكردم تا اينكه در ١٣٦٢دوباره شروع به بازيگري در تئاتر كردم و بعد از چند سال مشغول به كار در سينما و بازي در فيلم هاي سينمايي و سريال هاي تلویزيوني شدم.

وي در ادامه با بيان اينكه ٣٣سال در اين حرفه مشغول به كاراست افزود :به صورت جدي تشويق به بازيگري نشدم ولي در نوجواني با خانواده به ديدن تئاتر ميرفتم واين كار مرا به اين حرفه علاقه مند كرد .

وي در ادامه درباره تاثير نقش بازيگري در زندگي خود گفت :نقش هايي كه من بازي كرده ام جنبه خاصي در زندگيم نداشته و تاثير بر رفتار من نزاشته است .

بنفشه خواه در توصيه به جوانان اين شهر گفت:جوانان بيرجند براي اينكه در عرصه هنر گام بردارند بايد مطالعه زيادي داشته باشند تا بتوانند نمايشنامه ها و فيلم نامه هاي زيادي بنويسند .

وي در پايان گفت:بيرجند شهري تاريخي است كه من از جاذبه هاي گردشگري اين شهر باخبر هستم وهمچنين بيرجند شهري هنر پرور و هنر دوست است و من از اين فرهنگ مردمان خراسان جنوبي خوشم مي آيد
مصاحبه از خبرنگارتوانیاب پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق امیرحسین صادقپور