قصور پلیس دلیل اصلی تصادف زنجیره‌ای مشهد/فرمانده پلیس راه خراسان رضوی با قرار کفالت آزاد شد؛

قصور پلیس دلیل اصلی تصادف زنجیره‌ای مشهد/فرمانده پلیس راه خراسان رضوی با قرار کفالت آزاد شد؛

ازپرس ویژه پرونده تصادف زنجیره‌ای آزادراه شهید شوشتری قصور و کوتاهی پلیس در عدم اطلاع‌رسانی به مسافران را دلیل اصلی حادثه مطرح کرد و از تفهیم اتهام فرمانده پلیس‌ راه‌ استان و آزادی وی با قرار کفالت خبر داد.

به گزارش خبر شرق به نقل از ایسنا، محمدحسن اصولی‌صفار  با اشاره به آخرین وضعیت پرونده تصادف زنجیره‌ای در آزادراه شهید شوشتری، اظهار کرد: با توجه به اقرار صریح متهم، فرمانده پلیس راه‌ خراسان رضوی، اظهارات و شواهد عینی در صحنه، شکایت مجروحین حادثه و تحقیقات میدانی بازپرس از صحنه تصادف، قصور و کوتاهی پلیس در عدم اطلاع‌رسانی به مسافرین و عدم نصب تابلوهای هشدار دهنده مبنی بر وقوع تصادفات محرز بوده بر همین اساس متهم تفهیم اتهام شده و با قرار قانونی کفالت آزاد شده است.

وی ادامه داد: همچنین تحقیقات قضایی از مدیرکل راهداری خراسان رضوی نیز کماکان ادامه داشته و پس از تکمیل تحقیقات در اسرع وقت اطلاع‌رسانی خواهد شد.

بازپرس شعبه ۴۱۰ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد تصریح کرد: مسئولان با رعایت وجدان کاری و حفظ حقوق مردم اطلاع‌رسانی کرده و بدون دلیل از متهم دفاع نکنند که این خود دخالت در امور قضایی محسوب شده و قابل تعقیب قضایی است.

در حادثه تصادف زنجیره‌ای بیش از ۵۰ خودرو که چهارم فروردین ماه در آزادراه شهید شوشتری مشهد رخ داد، ۸۴ نفر مصدوم و یک دختر ۹ ساله کشته شد.