قدیمی رییس فدراسیون/ راه اندازی هاکی چمنی پنج نفره در خراسان جنوبی را حمایت می کنیم

قدیمی رییس فدراسیون/ راه اندازی هاکی چمنی پنج نفره در خراسان جنوبی را حمایت می کنیم

دکتر قدیمی رییس فدراسیون هاکی در مجمع عمومی انتخاب رییس هیات هاکی استان گفت: در صورت تامین زمین ۸۰۰ متری تجهیز آن را در خراسان جنوبی برای راه‌اندازی هاکی چمنی را فدراسیون انجام خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، رییس فدراسیون هاکی در مجمع عمومی انتخاب رییس هیات هاکی استان گفت: تلاش داریم کمپ چمنی تیم ملی هاکی را در ورزشگاه آزادی بعد از ۵۲ سال راه‌اندازی کنیم و تحقق این موضوع یکی از اولویت‌های اصلی است. همچنین آموزش پایه جزو اولویت اصلی است و هاکی چمنی یکی از رشته‌های پرطرفدار دنیا است. وی با بیان اینکه رئیس هیئت هاکی استان با پیگیری‌های مختلف باید از همه منابع برای توسعه ورزش هاکی استفاده کند، اضافه کرد: چون خراسان استانی کم‌برخوردار است و قاینات هم در رشته هاکی داخل سالن از بازوان نیرومند ورزش هاکی است، کمک لازم را خواهیم کرد. دکتر قدیمی از برگزاری مسابقات هاکی سالنی آسیا برای آقایان و بانوان از ۱۷ مرداد امسال خبر داد و گفت: به امید خدا بعد از ۵۲ سال بانوان ما باید بر روی سکو بروند و آقایان هم برای قهرمانی آسیا و حضور در مسابقات جهانی که این اولویت اصلی ما است آماده میشوند. وی افزود: در رشته داخل سالن آقایان در رتبه سوم جهان قرار داریم و تیم بانوان هم رتبه ششم آسیا را دارد . هاکی چمن بانوان را هم تازه راه‌اندازی کردیم و مربی پاکستانی آوردیم و تلاش می‌کنیم که هاکی چمنی هم مدال رنگین بگیرد. در هاکی چمنی آقایان هم در جام مردان آسیا با کمترین امکانات ششم شدیم و هاکی چمنی جزو ۱۲ تیم مطرح آسیا است. رئیس فدراسیون هاکی با اشاره به اینکه هاکی یک رشته مظلوم است، اضافه کرد: باید رسانه‌های دیداری و نوشتاری کمک کنند تا این رشته محبوب دیده شود . اعتبار فدراسیون هاکی از ۵۰۰ میلیون تومان به یک میلیارد تومان افزایش یافته است که با این اعتبار محدود نمی‌توانیم تیمی را به مسابقات برای کسب سهمیه اعزام کنیم. وی گفت: فدارسیون هاکی در زمینه حامی مالی در طول ۵۲ سال قبل، حامی مالی نداشته است اما در سال ۱۴۰۰ بیش از ۲.۵ میلیارد تومان حمایت مالی مردمی داشتیم و جذب حامی مالی در سال جاری هم در دستورکار قرار دارد. وی اظهار داشت: قبل از این برخی رشته‌های ورزشی در مدارس وجود داشت اما هاکی نبود که باید از وزارت آموزش و پرورش تشکر کنیم که رشته ورزشی هاکی وارد خانه اصلی خود یعنی مدارس شده است، تفاهم‌نامه‌ خوبی در این زمینه به امضا رسیده است و المپیاد مستعدین را هم با همکاری وزارت آموزش و پرورش در شهریورماه برگزار خواهیم کرد. دکتر قدیمی ادامه داد: اولین دوره مسابقات دانشگاهیان را با کمک وزارت علوم راه‌اندازی خواهیم کرد و ارتباط تنگانگی با مجموعه بسیج خواهیم داشت و از ظرفیت این مجموعه استفاده خواهیم کرد. همچنین مجمع عمومی انتخاب رییس هیات هاکی خراسان جنوبی با حضور ۲۴ نفر اعضا و حضور یک نامزد برگزار و سید غلامرضا سعیدی با کسب ۲۲ رای برای مدت چهار سال به عنوان رییس هیات هاکی استان انتخاب شد. همچنین ملیحه نصرآبادی به عنوان نایب رییس، الهیار جامی موسویه خزانه دار، ایمان صفایی کارشناس خبره، سیامک محمدی عضو هیات رییسه آقا و زینب نظام دوست به عنوان عضو هیات رییسه خانم انتخاب شدند. سعیدی به عنوان رییس هیات هاکی خراسان جنوبی برای مدت چهار سال انتخاب شد
سعیدی به عنوان رییس هیات هاکی خراسان جنوبی برای مدت چهار سال انتخاب شد
با رای قاطع اعضای مجمع، سید غلامرضا سعیدی برای مدت چهار سال به عنوان رییس هیات هاکی خراسان جنوبی انتخاب شد.

مجمع عمومی انتخاب رییس هیات هاکی استان با حضور دکتر بهرام قدیمی رییس فدراسیون، محمد حسین خسروی سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان، اسلامی معاون توسعه امور ورزش،چهکندی نژاد رییس گروه توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای و ۲۴ نفر اعضا و حضور یک کاندید برگزار و سید غلامرضا سعیدی با کسب ۲۲ رای برای مدت چهار سال به عنوان رییس هیات هاکی خراسان جنوبی انتخاب شد. همچنین ملیحه نصرآبادی به عنوان نایب رییس، الهیار جامی موسویه خزانه دار، ایمان صفایی کارشناس خبره، سیامک محمدی عضو هیات رییسه آقا و زینب نظام دوست به عنوان عضو هیئت رییسه خانم انتخاب شدند. لازم به ذکر است؛ منصوره رضایی نیز به عنوان بازرس هیات هاکی انتخاب شد. منتخب‌ ریاست هیأت هاکی خراسان‌جنوبی در این مجمع، اظهار داشت: در راستای معرفی و توسعه این رشته مفرح و تکنیکی با ارائه برنامه راهبری مبتنی بر تقویم فدراسیون و سیاست‌های حمایتی اداره کل ورزش و جوانان استان و تعاملات بین بخشی اقدام خواهد شد.

سعیدی افزود: فعال کردن هیأت‌ هاکی در تمام شهرستان‌های خراسان‌جنوبی، برگزاری مسابقات قهرمانی ورزش هاکی به‌صورت استانی و شهرستانی، دوره‌های آموزشی داوری و مربیگری هاکی، تشکیل اتاق فکر و جلسات هم‌اندیشی ویژه فعالین از جمله برنامه‌های پیش‌ روی هیأت است.