قتل در طبس، دستگیری در تهران؛ پرونده ای برای کاراگاهان خراسان جنوبی؛ جزئیات کامل پرونده قتل شهروند طبسی:

قتل در طبس، دستگیری در تهران؛ پرونده ای برای کاراگاهان خراسان جنوبی؛

هفته گذشته در پی قتل زن و شوهری در طبس با تلاش شبانه روزی کارآگاهان آگاهی استان و شهرستان طبس متهم به قتل این زن و شوهر در قلهک تهران دستگیر شد.
سردار مجید شجاع فرمانده انتظامی استان به تشریح ماجرای پرونده ، چگونگی دستگیری متهم و اعترافات وی پرداخت و گفت: ساعت ۱۲:۴۵ یکی از روزهای گرم هفته گذشته فردی در طبس با مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و عنوان کرد که چند روزی است از برادرم و خانمش خبری ندارم و با توجه به ایام تعطیلی عید فطر گمان داشتم که آنها به مسافرت رفته اند.
سردار«شجاع» افزود: فرد تماس گیرنده وقتی به محل سکونت برادرش مراجعه می کند از روی در خانه به داخل حیاط نیم نگاهی می اندازد که لکه های خون روی در و دیوار نظرش را جلب می کند . در همین هنگام ماموران گشت به محل می رسند و قصد ورود به داخل ساختمان را داشتند که با در قفل شده مواجه می شوند.
وی ادامه داد: از آنجا که با توجه به شواهد وقوع جنایت متصور بود ماموران پس از تشریفات قانونی با استفاده از تجهیزات در منزل را باز کردند و وارد خانه شدند.

جسدی در آشپزخانه…
سردار شجاع با بیان این که ماموران پس از ورود با جسد خانمی ۳۲ ساله مقابل ورودی آشپزخانه مواجه شدند و مراتب را به کارآگاهان آگاهی شهرستان و قاضی کشیک اعلام کردند ادامه داد: با حضور کارآگاهان و بررسی جسد مشخص شد خانم ۳۲ ساله به دلیل وارد آمدن ضربات متعدد چاقو و شکستگی جمجمه جان باخته است.
وی با اشاره به این که در بررسی سایر قسمت های ساختمان هیچ گونه آثار و ادواتی که نشان از آلت قتاله داشته باشد کشف نشد، تصریح کرد: در ادامه فرد تماس گیرنده به ماموران اعلام کرد که گوشی برادرم (شوهر مقتوله) نیز چندین روز است که خاموش است و از او خبری ندارم .
فرمانده انتظامی استان در ادامه سخنانش گفت: کارآگاهان آگاهی برای روشن شدن زوایه های پنهان قتل خانم ۳۲ ساله برای پیدا کردن همسر وی وارد کار شدند که با جمع آوری تحقیقات میدانی و محلی دریافتند که نامبرده آخرین بار در یکی از خیابان های اصلی در ساختمان نیمه سازی مشغول به حفر چاه بوده است.
پس از این عوامل انتظامی در محل ساختمان حاضر شدند در حالی که بوی بدی فضا را پر کرده بود. وقتی به این محل رسیدند با چاهی مواجه شدند که با بلوکه سیمانی و خاک پر شده بود و محل انتشار بوی بد نیز همان چاه بود.
در ادامه نیروهای آتش نشانی در محل حاضر و اقدام به تخلیه چاه کردند که با جسد مردی ۳۵ ساله مواجه شدند.
وی با اشاره به این که پس از بررسی و تحقیقات از جسد کشف شده در اعماق چاه مشخص شد وی همسر خانم ۳۲ ساله است که در منزل مسکونی اش به قتل رسیده است افزود: با توجه به بی سابقه بودن این گونه جرائم در استان خراسان جنوبی جلسه ای به طور شبانه برگزار و تیمی از کارآگاهان اداره جرائم جنایی آگاهی استان و شهرستان طبس مامور رسیدگی به پرونده قتل زوج طبسی شدند .

اولین سرنخ …
فرمانده انتظامی استان ادامه داد: در همان ابتدای رسیدگی و تحقیقات کارآگاهان ۵ نفر که در آخرین روزهای زندگی با این زوج در تماس بودند مورد بازجویی قرار گرفتند و کارآگاهان به شاگرد مقتول شک کردند بنابراین با هماهنگی قضایی به محل سکونت او مراجعه کردند اما با در بسته منزلش مواجه شدند.
به گفته سردار«شجاع» کارآگاهان در تحقیقات میدانی و با استفاده از شگردهای پلیسی دریافتند فرد تحت تعقیب با خودروی پرایدی که متعلق به مقتول بوده است از شهرستان طبس خارج شده است .
وی ادامه داد: کارآگاهان با گرفتن نیابت قضایی به یکی از استان های شمالی مراجعه کردند که تحقیقات میدانی و استفاده از شگردهای خاص پلیسی نشان داد که متهم به استان تهران متواری شده است بنابراین تیم عملیاتی استان به تهران عزیمت کرد که حوالی غروب در عملیات ضربتی متهم به همراه همسرش در قلهک تهران دستگیر و به استان منتقل شد.

دفن مقتول در چاه …
وی عنوان کرد: متهم (ر) در مقابل کارآگاهان و دوربین انتظامی اعتراف های هولناکی از قتل زوج طبسی بیان کرد و اظهار داشت که مدتی با مقتول کار می کردم و او دستمزدم را به طور هفتگی به همسرم می داد ولی آخرین بار و قبل از جنایت به پیشنهاد خودم دستمزد هفتگی ام را به حسابم واریز کرد تا این که همسرم با مقتول تماس گرفت که چرا پول را مثل همیشه به خودم ندادی که همین موضوع به درگیری لفظی بین آنها منجر شد.
متهم اظهار داشت که پس از آن مقتول با من تماس گرفت و حرف های رکیکی درباره همسرم زد وگفت اگر جای تو بودم این زن را طلاق می دادم . آن روز تمام شد در حالی که به خاطر صحبت های مقتول اعصابم به هم ریخته بود .
متهم به قتل زوج طبسی در ادامه اعترافاتش گفت که ساعت ۱۵ روز بعد آماده شدم تا سر کار بروم چون به علت گرمای شدید هوا در طبس کار من بعدازظهر شروع می شد. وقتی به محل ساختمان رسیدم مقتول پایین چاه بود که همان ابتدا به خاطر حرف هایی که به همسرم نسبت داده بود درگیری لفظی بین ما شروع شد و من هم از بالا چند بلوک سیمانی به داخل چاه انداختم و بعد از آن پاکت سیمان و گچ و مقداری خاک داخل چاه ریختم و او را زنده در چاه دفن کردم.

ضربات چاقو بر تن مقتوله …
متهم به قتل عنوان کرد: پس از این کار به خانه خودم برگشتم و حوالی ساعت ۲۲:۳۰ به بهانه ای از خانه بیرون رفتم و پیکوری که متعلق به مقتول بود را برداشتم و به منزل وی بردم . گوشی مقتول در دستم بود و خانمش مدام تماس می گرفت و من هم مثل همیشه که بعد از کار ، پیکور را به منزل مقتول می بردم این کار را انجام دادم و زنگ خانه او را زدم که همسرش در را باز کرد ، وارد شدم و شروع به روغن کاری پیکور کردم که در هنگام کار همسر مقتول پرسید از (ح) خبری نداری که پاسخ دادم نه ، اما او بلافاصله در جوابم گفت نکند بلایی سرش آورده ای که با این حرف نیم نگاهی با خشم به او کردم و شستم خبر دار شد که مقتول موضوع درگیری لفظی خود با همسر من را به همسرش گفته است.
متهم ادامه داد: اعصابم به هم ریخت و با مته پیکور ضربه ای به صورت او زدم که خون کف حیاط را پر کرد . هنوز هوشیاری داشت که خود را به سختی به داخل هال کشاند و قصد داشت تماس تلفنی برقرار کند که با او درگیر شدم و با مته پیکور ضربه ای به پشت سرش زدم که خون زیادی ریخت و سپس چاقو را برداشتم و چند ضربه پی در پی به نقاط مختلف بدنش وارد کردم.

فرار به تهران …
متهم عنوان کرد: تمام لباس های من خون آلود شده بود ، آنها را بیرون آوردم و چاقو و مته را بین لباس ها پیچاندم و سپس با خودروی مقتول به منزل خودم رفتم و همسر و بچه ام را برداشتم و به یکی از استان های شمالی فرار کردم و در آن جا خودرو را پارک کردم و با استفاده از اتوبوس به تهران رفتم و هنوز کابوس کشتن آن دو نفر به تنهایی مقابل چشمانم بود که حوالی غروب در تهران در محاصره ماموران گرفتار شدم .
سردار«شجاع» پس از تشریح چگونگی قتل ها از زبان متهم ، خاطر نشان کرد: بازسازی صحنه های جرم با حضور متهم انجام و پرونده به مراجع قضایی ارسال شد.

وی در پایان سخنانش به این نکته اشاره کرد که با وجود حساس بودن موضوع پرونده اما گردانندگان شبکه های اجتماعی با درج خبرهای کذب و شایعه پراکنی ، موضوع قتل را به سمت وسوی پیچیده ای می کشاندند در حالی که بارها اعلام شد که از انتشار خبرهای کذب خودداری کنند اما این همکاری در فضای مجازی با پلیس صورت نگرفت.