فنی و حرفه‌ای با ارائه آموزش‌های مهارتی نقش به‌سزایی در کاهش بیکاری دارد نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس:

فنی و حرفه‌ای با ارائه آموزش‌های مهارتی نقش به‌سزایی در کاهش بیکاری دارد

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس ‌گفت: ‌سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با ارائه آموزش‌های مهارتی نقش به‌سزایی در کاهش میزان بیکاری ایفا می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، نظر افضلی ظهر امروز در بازدید از مرکز آموزش فنی وحرفه ای نهبندان به مناسبت فرارسیدن هفته مهارت ضمن تبریک این هفته و ۶ تیرماه روز ملی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای اظهار داشت: توسعه انسانی به عنوان یکی از شاخص‌های مهم و  اثرگذار در روند توسعه همه جانبه بوده و در این راستا یکی از مؤلفه‌های اصلی توسعه انسانی، آموزش و توانمندسازی است.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و یا آموزش‌های مهارتی به دلیل ابعاد کاربردی و عملی بودنشان در ایجاد، تقویت و رشد زمینه های اقتصادی  بسیار مهم است.

افضلی تصریح کرد: از آنجایی که موضوع بیکاری یکی از مهم‌ترین مسائل و مشکلات کشور است  و با توجه به اینکه یکی از دلایل بیکاری در کشور فقدان مهارت‌های مورد نیاز بازارکار از سوی جویندگان کار است، انتظار می رود سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با ارائه آموزش‌های مهارتی بتواند نقش بسزایی در کاهش میزان بیکاری ایفا کند.

وی به نقش کشورهای توسعه یافته اشاره کرد و افزود: این کشورها با توجه به اینکه به اهمیت آموزش‌های فنی وحرفه‌ای پی برده‌اند‌، توانمند‌سازی مهارتی را در اولویت برنامه‌های اقتصادی خود قراردادند.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در این راستا امروزه مشاهده می‌شود کشورهایی همچون کره جنوبی، مالزی‌، سنگاپور و غیره که زمانی از ما بسیار عقب‌تر بودند امروز در صحنه رقابت اقتصادی از ما پیشی گرفته‌اند.

افضلی با اشاره به برنامه‌های مجلس در خصوص آموزش‌های مهارتی و فنی وحرفه‌ای اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه اهمیت و جایگاه آموزش‌های مهارتی به طور ویژه دیده شده است .

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاشهای مجموعه مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای نهبندان‌، بر پیگیری مشکلات  مرکز خصوصاً اعتبارات آموزشی قول مساعد داد.