فعال شدن کاروان نذر اب در دواستان

فعال شدن کاروان نذر اب در دواستان

محمد رحیم شهریاری مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به فعالیت کاروان های نذر آب ۲ در استان بیان کرد:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران ؛به دنبال خشکسالی ها، فقر و محرومیت چندین ساله در روستاها، کاروان هایی در قالب نذر آب از چهار استان کشور با حضور در مناطق محروم و مرزی به ارائه خدمات بهداشتی، فرهنگی و درمانی پرداختند‌.

وی با اشاره به فعالیت آخرین کاروان نذر آب ۲ از سوم مهرماه دراستان بیان کرد: یک تیم ۳۵ نفره از خراسان شمالی وارد استان شده و برای خدمت رسانی در شهرستان درمیان مستقر شدند.

شهریاری با بیان اینکه این کاروان متشکل از ۱۵ نفر تیم بهداشت و درمان و ۵ نفر متخصص شامل فوق تخصص ارولوژی، ارتوپدی، اعصاب و روان، زنان و دندان پزشک هستند، گفت: اعضای این کاروان در روز نخست فعالیت قریب به ۵۰۰ نفر از مردم روستای کلاته نظر و ۱۲ روستای اطراف را ویزیت کردند.

وی با بیان اینکه این کاروان در روز دوم فعالیت خود در روستای رزه مستقر شد، افزود: در مجموع این کاروان بالغ بر ۸۰۰ نفر را ویزیت کرده و حدود دو هزار خدمت مختلف آموزشی، معیشتی، بهداشتی و درمانی به اهالی منطقه ارائه کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در این خدمت رسانی ها قریب به ۲۵ میلیون تومان دارو بین بیماران توزیع شده است، بیان کرد: در کنار این خدمات، به همت خیران ۹ تانکر در مجموع به حجم ۱۷ هزار لیتر در راستای ارتقای بهداشت آب منطقه به روستاهای شهرستان درمیان اختصاص یافت.

وی گفت: همچنین ۲۰۰ بسته لوازم التحریر در بین دانش آموزان نیازمند منطقه توزیع شد.